پ
پ

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه برگزاری نشست فوق العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: رایزنی‌های امروز ما هم با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و هم با سایر وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی شرکت کننده در این کنفرانس کماکان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تاکید ما در این گفت‌گوها صدور بیانیه قوی در خصوص جنایت رژیم صهیونیستی در غزه هست، گفت: این بیانیه باید شامل تاکید بر توقف فوری جنایات جنگی نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه بپردازد و همچنین بحث لغو محاصره غیر انسانی مردم غزه نیز مورد تاکید قرار بگیرد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: در این بیانیه همچنین باید مسئله کوچاندن مردم مظلوم غزه قویاً محکوم شود و من امروز به آقای دبیرکل و وزرای امور خارجه حاضر در این نشست تاکید کردم که ما امروز گرد هم آمدیم تا اقدامات عملی را در خصوص اقدامات رژیم صهیونیستی انجام دهیم.

امیر عبداللهیان با اشاره به اینکه باید در مقابل نسل کشی رژیم صهیونیستی و از جمله حمله اخیر آنها در بمباران یک بیمارستان در باریکه غزه به اقدامات عملی پرداخت، تصریح کرد: اقدام عملی یعنی اینکه کشورهای اسلامی که با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک دارند فوراً روابط خود را با آن رژیم جعلی قطع کنند، سفرای رژیم صهیونیستی را از کشورهای خود اخراج و صادرات هرگونه نفت را به سوی آن رژیم قطع کنند. همچنین هر پروژه‌ای که بین یک کشور اسلامی با رژیم جعلی صهیونیستی وجود دارد نیز باید فوراً متوقف شود.

وی گفت: ما در خصوص آتش بس فوری در خصوص توقف جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه اتفاق نظر داریم، همچنین در خصوص برگزاری دادگاه برای جنایت رژیم صهیونیستی هم مشورت‌هایی با حضار شرکت کننده در این کنفرانس داشته‌ایم.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم که وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی که امروز در جده حضور دارند تصمیم قوی را در خصوص توقف جنایات رژیم صهیونیست علیه مردم غزه اتخاذ کنند و ما شاهد توقف فوری جنایات این رژیم کودککش باشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.