پ
پ

آیت الله محمد محمدی گلپایگانی مسئول دفتر مقام معظم رهبری در همایش نکوداشت مجاهد بصیر و خستگی‌ناپذیر آیت الله ابوالقاسم خزعلی فقیه انقلابی، حافظ قرآن کریم و نهج البلاغه و دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر که امروز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه در موزه امام علی (ع) برگزار شد، گفت: شهیدی در ایام اغتشاشات به نام آرمان علی وردی داشتیم که در حوالی شهرک اکباتان با وضع فجیعی به شهادت رسید. آقایی از مداحان برای رهبری نقل کردند که جنازه آرمان را در قبر گذاشتم و مادرش در بالای قبر شیون می‌کرد بهشان گفتم که من این جنازه پاک را در آغوش امام حسین (ع) گذاشتم. سه روز بعد کسی که از این قضیه خبری نداشت خواب دید که حضرت اباعبدالله جنازه آرمان را به آغوش گرفته است.

وی با بیان اینکه اعتقاد ما هم همین است، ادامه داد: کسانی که یا حسین گفتند و به پایش هم ایستادند را در اربعین دیدیم. جمعیت بیست و دو میلیونی راه طولانی را زیر آفتاب راه رفتند و این عشق خاموش شدنی نیست.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: جمله‌ای دارند رهبری که میگویند: امام حسین (ع) علی اصغرش را در دست گرفته بود و خون‌ها را به سمت آسمان می‌پاشید و می‌فرمود: تحمل این مصیبت برای من آسان است چرا که میدانم خدا دارد می‌بیند.

آیت الله محمدی گلپایگانی افزود: ما باید افتخارات خودمان را بهتر و بیشتر بشناسانیم. مردم خیلی از افتخارات را نمی‌شناسند. علامه حلی، آخوند خراسانی، آیت الله بروجردی، آیت الله خزعلی و دیگر علمای ما برای نسل جوان ناشناس هستند. کشور ما در این زمینه غنی است چه در علوم دینی و قرآنی و چه در غیر آن. گرچه بخش زیادی از این ضعف از سوی روحانیون است. آن‌ها بخش زیادی از ظرفیت خود را بروز نداده و هیچکس هم این خلأ و کمبود را جبران نکرده‌است. حتی کسی نمی‌داند ولایت فقیه چه چیز هست؟ در آن زمان مرحوم آیت الله خزعلی تا پای جان برای ولایت فقیه ایستاد.

وی با بیان خاطره‌ای اشاره کرد: مرحوم آیت الله خزعلی زمانی که به کربلایی کاظم ساروقی برخورد کرده بودند و برای امتحان ایشان چند آیه را از سوره‌های مختلف سرهم کرده و یک آیه جدید درست کرد و از ایشان خواست بگوید در کجای قرآن است. اما کربلایی کاظم ساروقی تمام اجرای آیه را به هرکجای قرآن مرتبط بود بیان کرد. در این میان مرحوم آیت الله خزعلی گفتند: اگر می‌دانستم درس و بحث را کنار می‌گذاشتم و کنار کربلای کاظم ساروقی می‌ماندم و از ایشان بهره می‌گرفتم. ما باید چنین افرادی را بشناسیم.

وی بیان کرد: یکی از نعمت‌های بزرگ امامزادگان هستند که نقش‌های خاصی دارند در گوشه کنار کشور مرقد و ضریحشان به چشم می‌خورد و محل و پناهگاهی برای حاجات مردم هستند. ازجمله مکان‌هایی که رهبری به آن بسیار معتقد هستند مشهد اردهال است.

آیت الله محمدی گلپایگانی در پایان اظهار داشت: چقدر ما آیت الله خزعلی را می‌شناسیم. این شخصیت برجسته از استقبال امام خمینی در قم و تا فعالیت‌های دیگر نقش بسزایی داشتند. می‌توانیم بگوییم نسبت به رهبری ایشان فدایی بود. برنامه‌هایی اینچنین را هرچه شود تکرار کنید. بنیاد غدیر از روز‌های آغازین بسیار کار کرده است و آوازه اش در عرصه بین المللی نیز آمده است. در حال حاضر در شرایطی هستیم که صدای اشهد ان علی، ولی الله به تمامی نقاط دنیا می‌رسد.

 

روابط عمومی بنیاد بین المللی غدیر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.