پ
پ

هشتمین همایش تبیینی ترویج مباهله با موضوع «امیرالمومنین (ع) معیار، زندگی و الگوی حکمرانی» برگزار شد

هشتمین همایش تبیینی ترویج مباهله با موضوع «امیرالمومنین (ع) معیار، زندگی و الگوی حکمرانی» صبح امروز (٢٠ تیرماه ١۴٠٢) در سالن غدیر وزارت کشور با حضور مقامات کشوری و لشکری برگزار شد.

در این مراسم احمد وحیدی وزیر کشور ضمن تبریک ایام امامت، ولادت و روز مباهله اظهار کرد: ما معمولا از این روزهای بزرگ غفلت می کنیم چرا که روز مباهله روز شگفت انگیزی است که بین مسلمانان و مسیحیان اتفاق می افتاد

وحیدی با بیان اینکه اگر چه قرآن از ذکر امیرالمومنین علیه السلام زیاد است اما آیات سوره انسان شأن مناسبی برای ایشان دارد،
افزود: عید الله اکبر بسیار مهم است و در آیات قرآنی این امر روشن است که به پیامبر گفته می شود هیچ بنی به اندازه حضرت رسول ص آزار نشدند.

وزیر کشور ادامه داد: مسئله بلاغت برای پیامبر مهم است، و توجه به جایگاه غدیر اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه دین در روز غدیر کامل می‌شود، تصریح کرد: بعد از شهادت امیرالمومنین علیه السلام روی منابر ۶٠ سال وجود ایشان را دشنام می دادند.

وحیدی گفت: رسانه ها هم امروز هم آن روز نقش مهمی داشتند. از پس قرن ها انقلاب اسلامی ظهور در ادامه غدیر ظهور کرد. چرا که در غدیر نشان دهنده ادامه یافتن این نهضت است.

وزیر کشور ادامه داد: تداوم حرکت سیاسی نظام اسلامی در غدیر خود را نشان داد و انقلاب اسلامی برآمده از غدیر خود نشانی می کند. پس جریان غدیر زنده است و به برکت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه زنده مانده است.

وحیدی با بیان اینکه تجلی غدیر در عصر غیبت ولایت فقیه است و ما در کنار آن جریان دشمن را نیز داریم، افزود: حماسه بزرگی که در روز غدیر رخ داد و در زمانی خداوند حرکتی را برای انقلاب اسلامی رقم می زند. به طوری که سال های سال مجموعه اربعین را رقم زدیم و از سال گذشته عنصر غدیر که پایه قدرتمند نظام جمهوری است رقم زدیم.

وزیر کشور: باید توجه کرد که رسانه های غربی درباره حرکت غدیر و حضور ٣ میلیونی مردم در خیابان های تهران چه گفتند چرا که تمام این امر از دشمنی آن هاست و برداشت غدیر با همه ابعاد آن از عاشورا کمتر نیست.

وی با بیان اینکه گفتن از غدیر و شناخت ابعاد آن جز کارهای لازم و فوری ماست، ادامه داد: جوان ما زمانی بی هویت می شود که از شناخت اهل بیت دور می شود، لذا اگر اندک مشکلاتی در سطح جامعه وجود دارد به دلیل این است که نتوانستیم جوانان را با معارف اهل بیت آشنا کنیم

وحیدی با بیان اینکه سلاح ما برای برگرداندن جوانی که در بستر حوادث ساختی دشمن است، شناخت اهل بیت است، ادامه داد: دهه هشتادی ها همان کسانی هستند که اولین نفر ها در صف اربعین و غدیر بودند و هستند.

وی با اشاره به اینکه حتما به نظر می رسد یکی از مهم ترین جلسات فرهنگی که در نظام مقدس ما برگزار می شود، چنین جلساتی است ادامه داد: چرا که بسیاری از مشکلات را حل می کند.

 

 

روابط عمومی بنیاد بین المللی غدیر

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.