تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : admin2
حوزه : اخبار غدیر
شماره : 2349
تاریخ : ۹ آذر, ۱۳۹۶ :: ۱:۲۶
آیت‌الله موسوی جزایری: اخلاص، راز ماندگاری علامه طباطبایی است آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به خدمات ماندگار علامه طباطبایی در زمینه تفسیر و فلسفه تاکید کرد: اخلاص، راز ماندگاری علامه طباطبایی است.

آیت‌الله موسوی جزایری، امشب هفتم آذرماه در گردهمایی انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه در دارالقرآن علامه طباطبایی گفت: چه سرّی در کار است که بزرگان و خدمتگزاران زیادی آمده و رفته‌اند اما برخی در میان این‌ها ماندگار و جاودانه هستند که نمونه برجسته آن‌ها افرادی مانند امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی(رض) هستند.
وی افزود: من حدس می‌زنم که ۱۰۰ سال و ۲۰۰ سال دیگر بگذرد و مانند علامه حلی و مجلسی، علامه طباطبایی نیز در کنار آنان در اعصار متاخر مطرح خواهد بود و این دارای سری است و آن معامله با خداست.
موسوی جزایری بیان کرد: علامه به کلی از اظهار مرجعیت و ستایش خود به طور کامل خارج و غریبانه و زاهدانه زندگی می‌کرد و آرام آرام برخی از خصیصین ایشان را می‌شناختند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز تصریح کرد: ایشان با اینکه خودشان استاد فقه و اصول بودند ولی باز هم به نیاز دوره خویش را نگاه کردند و چون دیدند که حق قرآن به درستی ادا نشده است دنبال تفسیر و مسایل کلامی و فلسفی رفتند.
وی افزود:  قرآن، رموز و بطون دارد ولی چیزی به اسم درس تفسیر در دوره ایشان نبوده است که درس محترم و موفقی را به صورت رسمی شروع کرد و سراغ فقه نرفت و فکر می‌کرد خدا از او چه می‌خواهد بنابراین این مسئله بسیار مهمی است که انسان با وجدان خود خلوت کند.

© 2021 تمام حقوق این سایت برای سایت بنیاد بین المللی غدیر محفوظ می باشد.