تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : admin2
حوزه : اخبار غدیر
شماره : 2340
تاریخ : ۹ آذر, ۱۳۹۶ :: ۱:۲۱
آیت‌الله العظمی جوادی آملی: رسالت اصلی حوزه علمیه، قرآن‌محوری است گروه حوزه‌های علمیه: مفسر قرآن کریم گفت: برای هدایت جامعه، منبع، قرآن کریم است که حبل آویخته به آسمان است، بنابراین قرآن محوری باید کار اصلی حوزه باشد.

آیت‌الله‌العظمی عبدالله جوادی آملی امشب هشتم آذرماه در گردهمایی استادان تفسیر در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) با تبریک پیروزی‎های اخیر در کشورهای اسلامی و تبریک به سردار قاسم سلیمانی به اهمیت قرآن پرداخت و گفت: قرآن معادلی غیر از عترت طاهرین ندارد.
وی افزود: البته عترت، معادل قرآن است و نه روایت. فرمودند هر چه از ما نقل شده، بر قرآن عرضه کنید، زیرا دروغ گفتن به نام قرآن ممکن نیست، ولی به نام ائمه دروغ جعل می‌کنند.
آیت‌الله جوادی آملی بیان کرد: حتی روایات تفسیری ذیل آیات نیز باید بر قرآن عرضه شود و این کار، صرفا مخصوص روایت فقهی و اخلاقی و حقوقی نیست.
این مفسر قرآن با بیان اینکه اولین حرف را در حوزه باید قرآن بزند، تصریح کرد: البته اگر کسی در محضر امام و یا به منزله محضر امام باشد، یعنی روایتی را ببیند که سند قطعی، جهت صدور نیز قطعی و دلالت آن تام است به هیچ وجه، نیازی به قرآن نیست زیرا خودش، قرآن است.
وی با بیان اینکه البته بسیاری از روایات قطعی نیست، لذا باید به قرآن عرضه شود، گفت: اولین رسالت استادان حوزه، قرآن‌محوری است، به خصوص در شرایط کنونی که دشمنان نیز فعالیت زیادی دارند.

© 2021 تمام حقوق این سایت برای سایت بنیاد بین المللی غدیر محفوظ می باشد.