شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:974

شانزدهمین اجلاس سالانه بنیاد غدیر برگزار شد .

  • انداز قلم

شانزدهمین اجلاس سالانه بنیاد غدیر برگزار شد .

 
 تاریخ ثبت: 22/6/1394      
     

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی بنیاد بین المللی غدیر، شانزدهمین اجلاس سالانه بنیاد بین‌المللی غدیر با هدف تکریم و گرامیداشت دهه امامت و  ولایت و واقعه تاریخی غدیر 19 شهریورماه در سالن پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور با حضور حجه‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد ریاست فراکسیون غدیر مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، حجه‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران وجانشین دبیر کل محترم این بنیاد، حجت‌الاسلام رمضان موسوی‌مقدم معاون امور مجلس و استان‌های صداوسیما  ، مهندس محمد نبی حبیبی قائم مقام دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر ، دکترحسین ظریف‌منش مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر و حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور برگزار شد.

دکتر ظریف‌منش: «امیرالمؤمنین(ع) معیار زندگی و محور وحدت» شعار امسال دهه امامت و ولایت  است.

در ابتدای این نشست دکترحسین ظریف‌منش مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به اینکه «دهه امامت و ولایت» حدفاصل عید سعید قربان و عید غدیر خم نامگذاری شده است، گفت: با توجه به سفارش و توصیه پیامبر اکرم(ص) مبنی بر انتقال پیام غدیر تا روز قیامت شعار سال  قبل ما (( لبیک یا رسول الله )) بود و امسال نیز شعار «امیرالمؤمنین(ع) معیار زندگی و محور وحدت» انتخاب شده است.

مدیر عامل  این بنیادگفت : بنیاد غدیر   طی 15 سال اخیر ترویج و معرفی غدیر را وجهه همت خود قرار داده است و طی هشت سال اخیر نیز اولین بنیادی بوده که برنامه 20 ساله خود را ترسیم می‌کند.

کسانی که مسلمان نیستند نیز می‌توانند از حقیقت غدیر برای نجات خود استفاده کنند

وی از اجرای دو دسته برنامه در دهه امامت و ولایت شامل برنامه‌های گرامی‌داشت و ترویجی خبر داد و گفت: غدیر مضمونی متعلق به همه بشریت است و حتی کسانی که مسلمان نیستند نیز می‌توانند از حقیقت غدیر برای نجات خود استفاده کنند.

ظریف‌منش ادامه داد: 15 همایش علمی طی سال گذشته در خصوص غدیر برگزار شد که در سال جاری نیز برگزار می‌شوند، همچنین جشنواره شعر و آثار برتر دانشجویی نیز برپا خواهدشد.

***************

امیری:فلسفه غدیر در محافل علمی و آکادمیک مهجور مانده است

حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و سخنگوی این وزارتخانه در سخنانش به توجه فیلسوفان و سیاستمداران به حکومت در سعادتمندی بشر اشاره کرد و گفت: ضرورت نوع سیاست،‌ نوع حکومت و قانون در اقتضای امر بشری دیده می‌شود که جامعه هیچ‌گاه بدون رهبر، رئیس و سرپرست نماند.

وی افزود: فلسفه غدیر و ارتباط غدیر با حکومت و مبانی حکومت‌داری بسیار در محافل علمی مهجور مانده است.

امیری خاطرنشان کرد: دین اسلام دین عقلانیت است، وجود یک حاکم اسلامی ضروری است، در اینکه پیامبر اکرم(ص) بعد از خودشان یک سرپرست و لی برای جامعه اسلامی تعیین کردند، جای تردیدی نیست، در حادثه غدیر تردیدی وجود ندارد و با توجه به شرایط زمانی و سن پیامبر اکرم(ص) متوجه می‌شویم که منظور پیغمبر(ص) از واژه «ولی» در «مَنْ کُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ» امامت و سرپرستی است.

***********************

انتصاب حجت‌الاسلام صدیقی به جانشینی دبیر کل بنیاد غدیر

محمد نبی حبیبی قائم مقام بنیاد بین‌المللی غدیر در ادامه گفت: حدود 6 سال پیش نگرانی‌هایی در مجموعه ما بابت مدیریت بعد از آیت‌الله خزعلی وجود داشت که با جلسه‌ای که با حضور آیت‌الله خزعلی برگزار شد، ایشان حجت‌الاسلام صدیقی را به عنوان جانشین معرفی کردند، همچنین آیت‌الله خزعلی توصیه کردند بر روی مزارشان نوشته شود: «ابوالقاسم خزعلی دوستدار آیت‌الله خمینی»

موسوی‌مقدم: پخش آثار فاخر از مراکز استان‌ها به مناسبت عید غدیر

حجت‌الاسلام رمضان موسوی‌مقدم معاون امور مجلس و استان‌های صداوسیما هم با اشاره به تمهیدات سازمان متبوعش برای برگزاری باشکوه دهه امامت و ولایت گفت: تمام مرکاز استان‌ها، شبکه‌های ملی و بین‌المللی موظف هستند به مسائل غدیر و مسائل مربوط به آن بپردازند.

وی افزود: مراکز استان‌ها حداقل باید یک برنامه افخر درباره موضوع غدیر با توجه به امکانات استانی خود تولید کنند، همچنین چهارمین جشنواره رادیو و تلویزیون‌های همسو برگزار می‌‌شود که در تلاش هستیم این اجلاس سال آینده با میزبانی صداوسیمای کشور برگزار شود.

دهه امامت و ولایت» حدفاصل عید سعید قربان و عید غدیر خم(2 تا 10 مهر ماه جاری) است که سال گذشته با شعار «لبیک یا رسول الله» برگزار شد و شعار امسال نیز «امیرالمؤمنین(ع) معیار زندگی و محور وحدت» خواهد بود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین