شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:951

گزارش فعالیت های بنیاد غدیر استان البرز

  • انداز قلم

 گزارش فعالیت های بنیاد غدیر استان البرز

 
 تاریخ ثبت: 29/7/1396      
     

     
     

گزارش فعالیت های بنیاد غدیر استان البرز دهه امامت و ولایت سال 96 13

- برگزاری جلسه هماهنگی برنامه های دهه ولایت و امامت استان البرز در دفتر آیت الله حسینی همدانی و با حضور مسولین استان ،در این جلسه برنامه های مختلف برای هر چه با شکوهتر برگزار شدن این عید و واقعه بزرگ اتخاذ گردید.

ـ همکاری با جشنهای مساجد و محلات با حمایت مالی و تغذیه فرهنگی: در ایام دهه امامت و ولایت نهادها، مراکز فرهنگی ، مساجد و هیات مذهبی و حتی مدارس به بنیاد غدیر مراجعه و اقلام فرهنگی زیادی اعم از بنر ، پوستر، کتاب ، سی دی و ... بین آنها توزیع گردید.

_ اجرای مسابقه حفظ خطبه غدیر و اهدای جایزه نفیس( سکه تمام بهارآزادی)

امسال نیز چون سالهای قبل از حافظان خطبه غدیر ثبت نام و آزمون بعمل آمد . در این برنامه اقشار مختلف از دانش آموز، دانشجو ، طلبه ، معلم و .... شرکت نمودند.

_همایش بزرگ غدیرشناسی با دعوت از اندیشمندان برجسته و با سخنرانی دکتر رفیعی در سالن همایشهای سپاه کرج ( با رویکرد از غدیر تا مهدی موعود) در این برنامه معنوی از چندخانواده شهیدمدافع حرم بعنوان نمونه تجلیل  و هدایایی به همسران فداکارشان تقدیم گردید.

_برگزاری کلاسهای داستانگویی و نقاشی با موضوع غدیر برای کودکان در حاشیه جشن غدیر در ایام دهه امامت و ولایت برای کودکان هم برنامه هایی تدارک دیده شد تا با واقعه غدیر آشنا و به اهمیت آن پی ببرند.

-تشکیل جلسه باحضور مدیر اجرایی بنیاد غدیر حجه الاسلام حاج آقا سعیدی در دفتر بنیاد ، جهت هماهنگی نهایی و هرچه باشکوهتر برگزار شدن  برنامه های دهه امامت و ولایت

 - برگزاری جشن بزرگ دهه ولایت و عید بزرگ غدیر در محل بوستان نهج البلاغه که این برنامه روز پنج شنبه 16/6/96 با موضوع ضرورت ادامه جهاد جهت گسترش و دفاع از دین اسلام و با محوریت و نام شهدای مدافع حرم خصوصا با یاد شهید بزرگوار محسن حججی با همکاری بسیج منطقه در بوستان نهج البلاغه جنب ساختمان بنیاد غدیر استان البرز برگزار گردید.

ـ پخت آش در دهه امامت و ولایت و پخش آن در بین مردم. این آش در مراسمی که برای قدردانی از شهدای مدافع حرم در بوستان نهج البلاغه اجرا شد ، بین مردم پخش گردید.

ـبرگزاری مسابقه حفظ خطبه غدیر: اولین روز آزمون حفظ خطبه غدیر با حضور حجه الاسلام حاج آقا سعیدی دبیر اجرایی بنیاد غدیر استان البرز برگزار گردید.این آزمون یک هفته ادامه داشت تا همه حافظان فرصت شرکت در این مسابقه را داشته باشند.

ـ دیدار مردمی و تبریک ایام عید غدیر در مصلی ها و برگزاری جشن سادات با حضور نماینده ولی فقیه در استان و ریاست محترم بنیاد غدیر استان البرز حضرت آیت الله حسینی همدانی

ـ اهداء جوایز حافظان خطبه غدیر درعیدغدیرخم توسط آیت الله حسینی همدانی نماینده محترم ولی فقیه و رییس بنیاد غدیر استان البرز.

ـ برگزاری کارگاه غدیر شناسی با موضوع ولایت فقیه در حوزه دانشجویی : این کارگاه بمدت سه روز از ساعت 8 صبح تا ساعت 18 مختص خواهران و برادران در محل بنیاد غدیر تشکیل گردید.

ـ بنیاد غدیر استان البرز در فضای مجازی سایت امام جمعه محترم بخش بنیاد غدیر را ایجاد کرده ، در تلگرام با ایجاد کانال غدیر استان و تغذیه آن با مطالب و محتوای مرتبط با غدیر فعالیت میکند، در فضای بزرگ و گسترده اینستاگرام نیز دست به تشکیل صفحه بنیاد غدیر البرز زده تا افراد بیشتری در این فضا با محتوای غدیر آشنا شوندکه آدرس های آن عبارتند از :

@bonyadghadir026               

   Ghadir_alborz

نکته : لازم به ذکر است اینها گوشه ای و بصورت نمونه از فعالیت هااست. برای اطلاع بیشتر از فعالیت ها به آدرسهای بالا مراجعه  نمائید.

برای دیدن تصاویر  گزارش عملکرد روی گزینه دانلود کلیک نمائید.
     

 دانلود:

    
      

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین