شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:924

همه توانمندی های هنری برای خروج غدیر از مظلومیت به کار گرفته شود

  • انداز قلم

 همه توانمندی های هنری برای خروج غدیر از مظلومیت به کار گرفته شود


  تاریخ ثبت: 4/12/1397      
     

 

دومین نشست شورای سیاستگذاری هفتمین جشنوارۀ بین المللی «شعر غدیر» با حضور آیت الله کاظم صدیقی، دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر برگزار شد.

بنابر این گزارش، آیت الله «صدیقی» در این نشست خواستار استفادۀ تمام و کمال از همۀ ظرفیت دستگاه ها و متولیان هنر شعر و ادبیات کشور برای تولید آثار فاخر و جهانی دربارۀ موضوعات بسیار مهم غدیر و امیرالمومنین (ع) شد.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر گفت: باید زبان هنر را در سیره و زندگی اهل بیت علیه السلام جستجو کنیم.

آیت الله صدیقی اظهار کرد: انعقاد فرمایشات خود را با هنرمندی و مدبرانه در خطبه ها منتقل کرده اند و این نشان از اهمیت هنر و استفاده شایسته و بایسته از این توانمندی است . همانطورکه قرآن آنچنان هنرمندانه بیان شده است که هرگز کهنگی نداشته و نخواهد داشت و تنها مجموعه ای که هیچ ناهماهنگی ندارد قرآن کریم است . چون هنر است، آهنگ است و قشنگ است و این است که همیشه تازگی دارد.

امام جمعه موقت تهران ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب برای هنر شعر یک حساب خاصی باز کرده اند و معتقدند که برای ارتقاء فرهنگ باید از زبان هنر استفادۀ کامل کرد و لذا با اهمیت فراوان به این موضوع و اتخاذ تدابیر و هدایت های هوشمندانه باعث شکوفایی هنر بخصوص هنر شعر و ادبیات شده اند. بطوری که سالانه در دیدارهای شاعران عزیز کشورمان با ایشان در بیانات گهربارشان این شکوفایی و توانمندی کاملا مشهود است و شعر را جهت داده اند.

صدیقی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی ایران با هدایت و رهبریِ شخصیتی فاضل و خدامحور که تمام هستیش و تمام همت و تلاشش جلب رضایت خدای متعال بود، بیان کرد: بحمدالله همپای انقلاب هنر انقلاب و هنر شعر هم رشد کرده است و امروز ما شاهد خلق آثار بسیار ارزنده ای در حوزۀ شعر هستیم. شعر ما رشد بالایی داشته و از هر حیث غنی شده و در طول چهل سال انقلاب همراه انقلاب جلو رفته است و از حوزه های دیگر عقب نیست.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر تاکید کرد: شاعران ما باید سعی کنند با شمشیر هنر خود به میدان بیایند و برای مولای مظلومشان بجنگند زیرا شماها زبان انقلابید و شماها زبان مودت و محبت اهل بیت علیهم السلام هستید و حتما این هنر خود را قدر بدانید تا در مسیر خودش به کار گرفته شود.

وی اضافه کرد: این جشنواره در طول دوره های گذشته بیش از 4700 اثر داخلی و خارجی داشته است و این هم یکی از برکات انقلاب اسلامی ما است.

آیت الله صدیقی ابراز کرد: باید کاری کنید که همۀ عالم متوجه وجود مقدس امیرمؤمنان(ع) شوند و آموزه های آن انسان کامل را در زندگی روزانه خود به کار بگیرند. با تمام وجود و عاشقانه به میدان بیایید و تلاش کنید و یقین بدانید هر قدمی که در این راه برمی دارید مورد توجه حضرت حق و خود مولای متقیان علی (ع) خواهد بود.

وی بیان کرد: برای امیرالمؤمنین(ع) خوش خدمتی کنید و باید با همۀ وجود تلاش کنید تا بتوانیم این دردانۀ هستی را از مظلومیت خارج کنیم. این کار با یک فصل و یک سال پیش نمی رود باید همۀ ظرفیت ها و توانمندی های خود را برای این رویداد بزرگ (جشنوارۀ غدیر) به میدان بیاورید.

وی با اشاره به خدمات خالصانه و عاشقانۀ فقیه عالیقدر مرحوم حضرت آیت الله خزعلی رحمه الله علیه خاطرنشان کرد: ایشان با تمام وجودش در میدان خدمت به غدیر و انقلاب بود و در این مسیر همۀ آبروی خود را هزینه کرد و به همین دلیل نهال غدیری که آن عزیز فرزانه با تاسیس این بنیاد کاشت امروز خدماتش جهانی شده است و تمامی بلاد را انشاء الله طی خواهد کرد. امیدوارم از امیرالمومنین علی علیه السلام آبرو بگیرید و با هنر و توان خود برای ایشان قلم بزنید تا این مظلومیت گذشته را جبران کنید.
             
     

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین