شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:923

هویت و ساختار مردمی در بزرگداشت دهه امامت و ولایت حفظ شود

  • انداز قلم

هویت و ساختار مردمی در بزرگداشت دهه امامت و ولایت حفظ شود


 تاریخ ثبت: 18/6/1394      
     

 


خبرگزاری شبستان:دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر استان سمنان بر حفظ هویت و ساختار مردمی در بزرگداشت دهه امامت و ولایت تاکید کرد.

 محمد رضا سوقندی  در جلسه برنامه ریزی دهه امامت و ولایت در جمع اعضای  ستاد اجرایی  این دهه ، با اعلام این مطلب ادامه داد: هماهنگی برای اجرای برنامه های بزرگداشت دهه امامت و ولایت مهمترین هدف تشکیل این جلسه است.

 وی  با بیان اینکه در راستای هرچه بهتر برگزارکردن جشن‌های عید قربان تا غدیر پارسال ستاد مردمی دهه امامت و ولایت در شهرستان سمنان شکل گرفته افزود: باید این ستاد را نهادینه و به عنوان الگو در همه شهرستانهای استان سمنان چنین ستادی تشکیل و فعال شود.

 سوقندی با اشاره به ویژگی های روز غدیر اظهارداشت: جایگاه امامت و ولایت در اسلام، قرآن و روایات جایگاهی رفیع و بلند است که باید در دهه ولایت و امامت این جایگاه به خوبی به مردم شناسانده شود.

 غدیر دارای پیام های مهمی همچون اتحاد و همبستگی بین مسلمانان است

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه غدیر برای وحدت مسلمانان آمده است و دارای پیام های مهمی همچون اتحاد و همبستگی بین مسلمانان است افزود: همچنین این روز دارای پیام های جهانی است.

 وی دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر را در حقیقت پیدا کردن شناخت و معرفت نسبت به بنیاد غدیر عنوان کردوگفت: غدیر یک جریان ماندگار و تکمیل کننده دین است.

 سوقندی بر لزوم جریان سازی فکری و فرهنگی در استان سمنان تاکید داشت و گفت: برکات فراوان در جمهوری اسلامی از جمله امنیت حاکم بر ایران اسلامی ناشی از اصل غدیراست.

 دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر استان سمنان همچنین به خوب برگزار شدن برنامه های دهه امامت وولایت وتبیین  پیام غدیر بین مردم تاکید داشت و اظهار داشت : همه دستگاههای فرهنگی، هیات های مذهبی، تشکل ها و انجمن های مردمی ، رسانه ها ، مطبوعات و  باید در این عرصه فعال شوند و پیام غدیر را در جامعه نهادینه کنند.

 سوقندی  با اشاره به اینکه رفتار، منش و خصوصیات شخصیتی حضرت علی (ع) بهترین الگو برای تربیت جوانان و نوجوانان است  تصریح کرد:دستگاه های فرهنگی و مذهبی باید برای انتقال ابعاد شخصیتی آن امام به آحاد جامعه مبادرت کنند.

 به گفته سوقندی تبیین و ترویج و اشاعه فرهنگ غدیر و تبیین مقام و فضائل امام علی(ع) باید در این دهه به صورت جدی تری دنبال شود.

 وی با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها  استان سمنان در دهه امامت و ولایت  ادامه داد: اهمیت ولایت در جامعه باید به خوبی بازگو شود.
 در این نشست اعضا ستاد که از دستگاههای مختلف اجرایی بودند در خصوص برنامه ها ،نحوه برگزاری واقدامات مختلف برای بزرگداشت دهه امامت و ولایت بحث وتبادل نظر کردند      
             
           
      

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین