پنج شنبه, 01 آبان 1399
شناسه خبر:588

برگزاری 10 مراسم جشن طی دهه امامت و ولایت در گناباد

  • انداز قلم

تاریخ ثبت: 2/7/1394          

برگزاری ۱۰ مراسم جشن طی دهه امامت و ولایت در گناباد

گروه اجتماعی: رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: در ایام دهه ولایت، ۱۰ مراسم جشن در قالب طرح دین، نشاط و زندگی با حضور مبلغان توانمند در این شهرستان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، گفت: در ایام دهه ولایت، 10 مراسم جشن در قالب طرح دین،  نشاط و زندگی با حضور مبلغان توانمند در شهرستان گناباد برگزار می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه از عید قربان تا عید غدیرخم به عنوان دهه امامت نام‌گذاری شده است، افزود: در این ایام فرخنده برنامه‌های متنوعی از جمله گفتمان‌ دینی با موضوع غدیر، جلسات آموزشی آشنایی فرق و نحله‌های انحرافی، محفل انس با قرآن و همایش مردان علوی و زنان فاطمی در نقاط مختلف شهری و روستایی این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی اعزام روحانی به نقاط مختلف شهری و روستایی را از دیگر برنامه‌ها عنوان و اظهار کرد: با توجه به نیاز فرهنگی و دینی جامعه، روحانیان اعزامی با حضور در مساجد، با هدایت و مدیریت برگزاری برنامه‌ها و جشن‌های این ایام، به تبیین و تشریح نقش امامت و ولایت در سرنوشت جامعه اسلامی و اهمیت و جایگاه عید سعید غدیرخم خواهند پرداخت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد دهه ولایت را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ ولایت پذیری دانست و اظهار کرد: ولایت اساس دین مبین اسلام است که باید جایگاه آن در عرصه‌های مختلف اجتماعی به درستی برای مردم تبیین شود.

وی خودسازی و تهذیب را مهم‌ترین پیام عید قربان عنوان کرد و افزود: باید با فرهنگ‌سازی مناسب در دهه ولایت، زمینه خودسازی و حرکت در مسیر ولایت را هموار کنیم چراکه این دو ما را به خدای متعال نزدیک‌تر می‌کند.

رحمانی سعادت و عزت دنیا و آخرت را در حمایت و الگوپذیری از امامت و ولایت بیان و اظهار کرد: اداره تبلیغات اسلامی گناباد به منظور برپایی هر چه باشکوه‌تر مراسم جشن‌های دهه ولایت، جلساتی را با مسئولان بخش‌های تابعه، روحانیان مستقر و هجرت، فعالان فرهنگی و هیئت‌های مذهبی این شهرستان برگزار کرده است.
     
             
     

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین