پنج شنبه, 01 آبان 1399
شناسه خبر:1287

برنامه های محرم باید با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود

  • انداز قلم

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی بر صبر، تاب آوری و مقاومت در شرایط فعلی کرونا تاکید کرد و گفت: برنامه های دهه امامت و ولایت و دهه اول محرم باید با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ «آیت الله ابوالقاسم یعقوبی» در شصت و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی که در محل سالن جلسات مرکز خدمات سلامت بجنورد برگزار شد، گفت: در بحران ها یکی از کارهای سنگین، مدیریت بحران است.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به شرایط فعلی جامعه در خصوص شیوع ویروس کرونا، اظهارکرد: تعریف راهکارهای درست و دقیق در حین و پس از بحران یکی از مهمترین مسائلی است که می بایست به آن توجه شود.

 

امام جمعه بجنورد، تقوا و معنویت در زندگی افراد را یکی از راه های خروج از بحران ها و مشکلات دانست و تاکید کرد: در حال حاضر با توسل به خداوند متعال و با دعا و نیایش بر شرایط غلبه کنیم. 

 

آیت الله یعقوبی، بر تقویت بن مایه های فرهنگ اعتقادی و دینی تاکیدکرد و بیان داشت: همکاری، همراهی و مراقبت از یکدیگر توجه و احترام به بزرگتر ها در شرایط فعلی از مسائل اعتقادی و اجتماعی است که باید همواره مورد توجه باشد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، برمدیریت برنامه ها در مناسبت های ملی، مذهبی اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی و با رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه های دهه امامت و ولایت و دهه اول محرم باید به درستی برگزار شود.

 

آیت الله یعقوبی از خدمات، تلاش ها و مجاهدت های کادر پزشکی استان خراسان شمالی در شرایط کرونایی تقدیر و تشکر کرد. 

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان شمالی هم در ادامه این جلسه گفت: توجه به ضرورت های فرهنگی در رفتار اجتماعی مردم اجتناب ناپذیر است.

 

علی بیگ زاده، با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: توسل بر اهل بیت، توجه به دعا، مواسات و همدلی، تشویق به استفاده از ماسک توجه به مشاوره ، آموزش های دیداری و شنیداری، افزایش سازگاری، راهنمایی مشاوره های تحصیلی برای دانش آموزان و ... از اقدامات ارزشمند مردم و مسئولان استان در شرایط فعلی کرونا به شمار می رود. 

 

وی، بر اجرای برنامه های مذهبی با توجه به تصمیمات و مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا در استان تاکید کرد. 

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم در ادامه این جلسه گفت: بینش و رفتار مردم در پیشگیری از ویروس کرونا بسیار تاثیر گذار و مهم است. 

 

«احمد هاشمی» شورای فرهنگ عمومی را ظرفیت بسیار مهمی در راستای آگاهی رسانی به مردم برای مقابله با ویروس کرونا خواند. 

 

وی، از مردم خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی برای مقابله به ویروس کرونا به کادر بهداشت و درمان کمک کنند.  

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی هم در ادامه ضمن اعلام دستور کارهای شصت و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گفت: با توجه به ابعاد گسترده پیامدهای ویروس کرونا نیازمند هم افزایی بیشتر دستگاه های اجرایی و مردم و ارتقاء روز افزون فرهنگ سلامت در استان هستیم. 

 

حسین فرخنده، با اشاره به ابعاد مختلف ویروس کرونا، افزود: قطعا بحث هم افزایی، همبستگی و اتخاذ سیاست واحد و وحدت رویه در اجرای فعالیت های فرهنگی و پیشگیرانه از اهمیت بسزایی برخوردار است که شورای فرهنگ عمومی در این راستا ظرفیت مهم و موثری به شمار می رود. 

 

در این جلسه دکتر «محمد شیخ نژاد» عضو کمیته علمی و مشورتی شورای فرهنگ عمومی به ارائه برخی از یافته های پژوهشی در خصوص فرصت ها و تهدیدهای سبک زندگی در دوران شیوع کرونا و نیز آخرین یافته های افکار سنجی در حوزه بیماری کرونا پرداخت. 

 

گفتنی است؛ در این جلسه کلیپی از خدمات و تلاش های ارزنده مرحوم دکتر یحیوی فوق تخصص خون و آنکولوژی شهید مدافع سلامت پخش و از زحمات و تلاش های دکتر احمد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اهدا لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یاد بود قدردانی شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین