چهارشنبه, 14 خرداد 1399
شناسه خبر:1247

نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه امامت و ولایت / پویش هر خانه یک اطعام

  • انداز قلم

 یک صد هزار برنامه اجرایی در کشور از اقدامات بنیاد بین‌المللی غدیر در دهۀ ولایت خواهد بود.


به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی غدیر ، نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه امامت و ولایت امروز (سه‌شنبه 22 مرداد) با حضور دکترحسین ظریف‌منش رئیس بنیاد بین‌المللی غدیردرمحل بسیج سازمان صدا وسیما برگزار شد .
در این نشست دکتر ظریف ‌منش رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت دهه امامت و ولایت ، غدیر را حقیقتی همیشه جاوید در طول تاریخ عنوان کرد که پاسخی به بشریت دیروز، امروز و فردا خواهد بود.
مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر بزرگداشت غدیر را بزرگداشت تصمیم‌ها و اراده الهی خواند که حقیقتی دست‌آموز  بوده که به دست خداوند و پیامبر اعظم(ص) انجام شده و هدایت بشریت را تعیین تکلیف نموده است.
ظریف‌ منش با بیان اینکه بزرگداشت غدیر تجدید میثاق با ولی خداست ، به تشریح برنامه‌های این بنیاد در دهه ولایت و امامت پرداخت .
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی غدیر بیان کرد : درطول این دهه بیش از 100000 هزار اجرا داریم که ویژه ‌برنامه‌ها و مراسم‌های گوناگونی از جمله جشنواره‌های هنری و برپایی محفل‌های جشن و سرور، برنامه‌های معرفت‌افزا ، دوره‌های تربیت مربی غدیر ، انتشار و توزیع کتابهای مختلف و مناسک و آثار غدیر و برپایی نماز عید غدیر در مناطق مختلف کشور، اطعام غدیر و مراسم عقد اخوت در نقاط مختلف کشور با شعار سراسری "لبیک یا رسول‌الله" که بیان کننده الهی بودن امر ولایت و امامت است بر پا خواهد شد .
وی از نامگذاری عناوین نامگذاری هر روز دهه بیان کرد و گفت  : روز سه‌شنبه به عنوان روز ولایت ضامن گام دوم انقلاب اسلامی، چهارشنبه ولایت محور وحدت اسلامی، پنج‌شنبه روز ایثار و دفاع از ولایت، جمعه روز ولایت، عدالت و انتظار، شنبه روز ولایت، هدایت و عزت اسلامی، یکشنبه ولایت و مردمسالاری دینی، دوشنبه روز ولایت بصیرت و دشمن‌ستیزی، سه‌شنبه و همزمان با روز غدیر روز امامت و ولایت و روز چهارشنبه روز قرآن و عترت نامگذاری شده که برنامه‌های مختلف و متفاوتی در این ایام برگزار خواهد شد .
حسین ظریف ‌منش همچنین تبیین و ترویج فضائل حضرت علی(ع) ، ترویج قرائت زیارت امین‌الله ، جامعه کبیره و زیارت غدیریه و تلاش برای تعمیق هویت دینی در جامعه از دیگر برنامه‌های این بنیاد عنوان کرد .
رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر از مشارکت دستگاه‌ها و موسسات مختلف از جمله آستان‌های مقدسه ، وزارتخانه‌های کشور و ارشاد ، بقاع متبرکه و امامزادگان ، نهادها و سازمان ها و مشارکت عمومی مردم در بزرگداشت دهه امامت و ولایت خبر داد و گفت : در تمامی استانها و شهر  تهران در ده‌ها نقطه توسط مردم ، مساجد ، اساتید دانشگاه برنامه‌های خود جوش برپا خواهد شد که اهم آنها اطعام غدیر ، برگزاری کارگاه های غدیرشناسی ، جشنواره های علمی ، هنری و فرهنگی ، تولیدات فرهنگی مختلف ، ارائۀ خدمات حمایتی ، برپایی ایستگاه های صلواتی ، توزیع کتاب ، تولید آثار هنری ، بازسازی واقعه غدیر ، برپایی همایش های وحدت محور و برپایی گستردۀ جشن های عید غدیر خواهد بود .
وی به فضیلت اطعام دادن در این روز با فضیلت اشاره کرد و گفت : در این روز پویش های متعدد مردمی مانند پویش مردمی رزق علوی و پویش مردمی فقط به عشق علی علیه السلام و همچنین هر خانه یک فضاست در نظر گرفته‌ایم که همه مردم در اطعام این روز سهیم باشند .
ظریف ‌منش همچنین از برپایی 20 همایش ملی در 20 کشور با همکاری جامعة المصطفی به عنوان بخشی از برنامه‌های حوزه بین‌المللی بنیاد خبر داد .
دکتر ظریف منش گفت : هرساله شاهد مشارکت و همراهی علمای اهل سنت و مردم مناطق مختلف کشور در برپایی باشکوه برنامه های متنوعی هستیم و امسال نیز این همکاری و مشارکت در مناطقی که مسلمانان اهل تسنن در آن حضور دارند با مشارکت و پشتیبانی مردم و مسئولین محلی برقرار است و هر روز شاهد گسترش و تعمیق این همکاری ها هستیم .

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین