چهارشنبه, 14 خرداد 1399
شناسه خبر:1245

برگزاری جشن‌های غدیری با موضوع وحدت و اخوت اسلامی بین تشیع و تسنن

  • انداز قلم

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تاکید بر برگزاری جشن‌های غدیری با موضوع وحدت و اخوت اسلامی بین تشیع و تسنن، گفت: موضوع غدیر و حضرت علی (ع) تنها بحث شیعه و مذهب تشیع نیست و متعلق به امت اسلامی است.

آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان زاهدان در نشست برنامه ریزی جشنهای دهه امامت و ولایت که با حضور حجت‌الاسلام عیسی بزمانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان و اعضای بنیاد بین المللی غدیر استان در محل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار کرد: همه برنامه ها و جشن های غدیر باید با رویکرد وحدت برگزار شود، زیرا حضرت علی (ع) حلقه اتصال کل عالم اسلام است، بحث امیر المومنین حضرت علی (ع) تنها بحث شیعه و مذهب تشیع نیست، در حالی که بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب حضرت علی (ع) بحث امت اسلامی است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: با توجه به بافت مذهبی و قومی سیستان و بلوچستان باید از این سرمایه معنوی (حضرت علی"ع") به منظور حفظ وحدت اسلامی استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: برداشت شیعیان از غدیر، سرپرستی و زعامت و برداشت اهل سنت از این اتفاق، دوستی و محبت رسول مکرم اسلام(ص) به حضرت علی(ع) است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: غدیر در اسلام باید به گونه ای مطرح شود که حالت اتصال و وحدت میان تشیع و تسنن مخدوش نشود.

محامی گفت: ما وظیفه داریم برداشتمان از غدیر به‌عنوان گران سنگ ترین سرمایه دینی را با قاطعیت تمام به نسل های آینده منتقل کنیم.

وی اضافه کرد: این انتقال باید به دور از تشنج، نزاع، خشونت و دشمنی انجام شود.

این مقام مسئول گفت: همه نهادهای دولتی و غیر دولتی باید در برنامه های ویژه بزرگداشت غدیر، حلقه اشتراکی بودن غدیر را به همگان نشان دهند.

در ادامه حجت‌الاسلام عیسی بزمانی مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در این نشست گفت: این بنیاد یک تشکیلات غیر دولتی و کاملا مردمی است.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر سیستان و بلوچستان افزود: دفتر مرکزی این ستاد در تهران مستقر است و در تمام استان های کشور نمایندگی دارد.

وی اظهار داشت: مسوولیت نمایندگی ستاد های استانی غدیر برعهده نماینده ولی فقیه در هر استان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: حضرت علی(ع)به همه بشریت و جهان آفرینش اختصاص دارد.

وی تاکید کرد: برنامه های بنیاد بین المللی غدیر باید حالت همگانی و مردمی پیدا کند و باید گنجیه آثار غدیر جمع آوری و در مرکز خاصی نگهداری شود.

بزمانی مشارکت گسترده همه گروه های مردمی، بازاریان، اصناف و نهادهای دولتی و غیردولتی برای اجرای باشکوه برنامه های غدیر را خواستار شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین