پنج شنبه, 21 آذر 1398
شناسه خبر:1226

استان تهران با اجرای ۱۱۰ ایده نو با موضوع غدیر به استقبال دهه امامت و ولایت خواهد رفت

  • انداز قلم

جلسه هم اندیشی و هم افزایی نهادهای مسئول در بزرگداشت عید غدیر خم، با حضور حجت الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی و دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان تهران و مسئولین نهادهای مرتبط با برگزاری اعیاد غدیر، درسالن جلسات این اداره کل برگزار شد . 


حجت الاسلام سهرابی، دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر دراستان تهران :تکریم غدیر باید در متن زندگی ما قرار گیرد .
به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی غدیر ، جلسه هم اندیشی و هم افزایی نهادهای مسئول در بزرگداشت عید غدیر خم، با حضور حجت الاسلام سهرابی دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در تهران و مسئولین نهادهای مرتبط با برگزاری اعیاد غدیر، در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد .
بنا به این گزارش سهرابی در این نشست با مهم دانستن شعارها، نمادها و پیام های عید بزرگ غدیر، اظهار کرد : ما باید سعی کنیم تکریم عید غدیر در متن زندگی ما قرار گیرد و جنبه مناسک به خود پیدا کند و نباید به برگزاری جشن ها و برپایی ایستگاه های صلواتی بسنده کنیم. تمام برنامه های ما باید به سمتی جهت داشته باشد که دلبستگی و محبت بین مومنین افزایش یابد تا درنهایت به حقیقت ولایت نزدیک شویم. 
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران و دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در تهران در ادامه به اهم برنامه هایی که توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران پیشنهاد، هماهنگ و اجرا می شوند، اشاره کرد. رویداد 110 ایده نو و خلاق با موضوع «عید غدیر» توسط نخبگان فرهنگی و ایجاد بستری جهت عملیاتی کردن آن ها، طراحی پویش های مختلف و ساماندهی گروه های جهادی و هیات ها جهت فعالیت در 110 نقطه محروم و آسیب پذیر استان تهران، راه اندازی پویش تخفیف در خرید به عشق مولا و تشویق کسبه بازار جهت پیوستن به این پویش، پویش خرید کالاهای اساسی و نیازها و اقلام ضروری مردم از فروشگاه های زنجیره ای با عنوان «بخر و نبر»  و رساندن این کالاها به محرومین از مهم ترین کارهایی است که در دهه ولایت انجام خواهد شد.
در ادامه جلسه مسئولین معاونت های مختلف شهرداری تهران، مرکز رسیدگی به امور مساجد، بهزیستی، کمیته امداد، شورای هماهنگی تبلیغات، اتحادیه انجمن های اسلامی و سایر  نهادهایی که در دهه ولایت بابرنامه های خودبه تکریم این عید بزرگ می پردازند، برنامه های خود را ارائه دادند . 
روایت گری غدیر به شکل پرده خوانی توسط 100 نفر از ائمه جماعات مساجد مختلف تهران، طبخ 10 هزار غذا برای افطاری روز عید غدیر، خواندن خطبه غدبر در واگن های مترو با عنوان پویش « حاظران به غایبان برسانند»، غبارروبی و نظافت 110 خانه خانواده شهید سادات، توزیع نرم افزارهای صوتی با موضوع غدیر ویژه کودکان، برگزاری جشن های شبانه به مدت 10 روز در 22 منطقه تهران از جمله برنامه هایی است که توسط نهادهای مختلف دولتی و مردمی در دهه ولایت و در سطح استان تهران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین