پنج شنبه, 21 آذر 1398
شناسه خبر:1219

حدیث غدیر، شناسنامه شیعه

  • انداز قلم

امام جمعه موقت تهران، حدیث غدیر را شناسنامه معتبر و متقن شیعه دانست.آیت‌الله سید احمد خاتمی در آیین افتتاح کارگاه غدیر شناسی استان گفت:حدیث غدیر، شناسنامه شیعه پیشنهاد می‌کنم حدیث غدیر راهمواره تکرار کنید زیرا این مسئله برای نسل‌های بعد از انقلاب تکراری نیست. اگر هم تکراری باشد، باز هم خوب است و تربیت با تکرار مبانی اسلامی حاصل می‌شود.
وی ادامه داد : طبق فرمایش امام خمینی و مقام معظم رهبری غدیر یک روز نیست و همیشه باید زنده بماند چرا که از جمله مسائلی است که فکر کردن درباره آن کمک می کند راه را گم نکنیم.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد : بی بصیرتی و فضاسازی بریدگان از ولایت موجب شد غدیر فراموش شود، پس هر جریانی فضای فکری جامعه را به دست بگیرد، فرهنگ را به دست گرفته است ، باید مراقب باشیم بریدگان از ولایت، فضای عمومی جامعه را به دست نگیرند در این صورت بر سر ما بلایی می‌آید که در صدر اسلام بر سر اسلام آمد و سربریده سیدالشهدا روی نیزه رفت.
آیت‌الله خاتمی ادامه داد: مردم عصر ما به فرمایش امام راحل که فرمود ،پشتیبان ولایت فقیه باشید، عمل کردند و اینک مقام معظم رهبری در اوج محبوبیت هستند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد : دهه ولایت، دهه تثبیت تحکیم ولایت مولا علی (علیه السلام) و سر فصل تبیین ولایت فقیه است و باید سعی کنید پاسخ به شبهات جوانان را در همه عرصه ها به ویژه ولایت فقیه جدی بگیرید.
حجت الاسلام کاملی فر ،مسئول نمایندگی ولی فقیه دز سپاه عاشورا هم در این مراسم گفت : یکی از ماموریتهای مهم ،حیاتی و اساسی خداوند برای پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) این بود که تبلیغ و تبیین ولایت امیر المومنین علی (علیه السلام) را به نحو کامل انجام دهند و ایشان نیز در اجتماع 120 هزار نفری این ماموریت را در قالب خطبه مفصل و عمیق غدیر مطرح کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین