سه شنبه, 13 خرداد 1399
شناسه خبر:1084

«غدیر» روز تعیین سرنوشت/ قدرت اسلام بر مدار ولایت محقق می شود

  • انداز قلم

روز عید غدیر روز تعیین سرنوشت و تعیین رهبری مسلمانان است و هین امر نشان دهنده اهمیت غدیر برای مسلمین است.

«غدیر» روز تعیین سرنوشت/ قدرت اسلام بر مدار ولایت محقق می شود


تاریخ ثبت: 2/5/1397      
     

     
     

 نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه «غدیر» روز تعیین سرنوشت و تعیین رهبری مسلمانان است، اظهار داشت: قدرت اسلام بر مدار وحدت و ولایت محقق می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه یکشنبه در جلسه برنامه ریزی گرامیداشت دهه ولایت و امامت و دهمین همایش ملی سیره علوی گفت: امسال دهمین سال تاسیس و فعالیت بنیاد بین المللی غدیر در لرستان است و این بنیاد تا امروز عملکرد خوبی در استان داشته است.

همایش سیره علوی بسیار موفق عمل کرده است

وی افزود: همایش سیره علوی هم به عنوان یک کار علمی و دانشگاهی که دانشگاه های استان مسئولیت آن را بر عهده گرفته اند بسیار موفق عمل کرده و دانشگاه های استان در این زمینه خوش درخشیده اند.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: ارسال ۱۱۰۰ مقاله در موضوعات مختلف مربوط به سیره امیرالمومنین(ع) به دبیرخانه این همایش نشان می دهد که امروز گنجینه ای از مطالب در خصوص ساحت و سیره امیرالمومنین (ع) در استان وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد اظهار کرد: امسال هم برنامه های تبلیغی و ترویجی و کارهای فرهنگی در دهه امامت و ولایت پیش بینی شده و فعالیت های خود را در این زمینه ادامه می دهد.

روز عید غدیر روز تعیین سرنوشت و تعیین رهبری مسلمانان است

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنانش در باب اهمیت غدیر گفت: روز عید غدیر روز تعیین سرنوشت و تعیین رهبری مسلمانان است و هین امر نشان دهنده اهمیت غدیر برای مسلمین است.

وی افزود: هر ملتی ارزش ویژه ای برای روز تعیین سرنوشتش قائل است و روز غدیر هم روز استقلال مسلمانان است.

بازگشت به اسلام ناب ریشه در غدیر و پیوند رسالت و امامت دارد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه فلسفه غدیر، تداوم خط رسالت و نبوت است، گفت: غدیر تداوم اسلام ناب است یعنی همان مسئله ای که امروز رهبری بر آن تاکید دارند و آن تمایز بین اسلام ناب و اسلام آمریکایی است و بازگشت به اسلام ناب ریشه در غدیر و پیوند رسالت و امامت دارد. 

آیت الله میرعمادی افزود: روز غدیر روز کامل شدن اسلام است زیرا اسلام بدون غدیر و تعیین سرنوشت و قوانین کامل نیست و ناقص است.

وی ادامه داد: غدیر فقط مسئله خلافت و حکومت نیست و اهمیت اصلی موضوع پذیرش غدیر و موقعیت امیرالمومنین (ع) و ائمه اطهار و پذیرش انفکاک ناپذیری قرآن و عترت است.

غدیر نماد اقتدار و اتحاد مسلمین است

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید براینکه غدیر نماد اقتدار و اتحاد مسلمین است، اظهار کرد: قدرت اسلام بر مدار وحدت و ولایت محقق می شود و به نمایش گذاشته می شود.

آیت الله میرعمادی خاطر نشان کرد: آمریکا از خاورمیانه، عربستان و دیگر کشورهای منطقه نمی ترسد ولی از ایران می ترسد زیرا ایران ولایت و رهبری دارد و وحدت اسلام در سایه غدیر محقق می شود.

وی گفت: اگر غدیر و تفکر غدیر در بین مسلمانان حاکم بود امروز النصره، طالبان، داعش، القاعده و ... وجود نداشت زیرا همه تفکرات انحرافی که در اسلام به وجود آمده است ناشی از جدایی از ولایت است.

در معرفی غدیر و اهمیت این مسئله به اندازه کافی کار نشده است

آیت الله میرعمادی افزود: در این زمینه هم باید به دو موضوع بسیار مهم توجه کرد یکی تبلیغ و ترویج فرهنگ غدیر است؛ زیرا از نظر منابع علمی غدیر بسیار غنی هستیم اما در معرفی غدیر و آداب و رسوم و اهمیت این مسئله به اندازه کافی کار نشده است. 

وی ادامه داد: دستگاه هایی از قبیل اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...باید در این زمینه فعالیت عمده ای داشته باشند زیرا هدف دشمن غفلت و کم رنگ کردن مسئله غدیر است؛  رسانه ها به ویژه خبرگزاری ها و مطبوعات و صداوسیما باید در این زمینه تلاش و اطلاع رسانی کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: همچنین باید تلاش کرد که امیرالمومنین (ع) به عنوان یک الگوی همه جانبه و افتخار بشریت معرفی شود.

امیرالمومنین علی (ع) الگوی بی نقص و کامل مدیریت در جامعه بشری است

آیت الله میرعمادی افزود: ما با داشتن شخصیت و الگویی همچون امیرالمومنین علی (ع) در جهان سربلند هستیم زیرا ایشان الگوی بزرگ جهاد و شهادت، عبادت و بندگی، سخاوت و بخشندگی، الگوی حکومتی، الگوی مدیریتی و ...هستند و امیرالمومنین علی (ع) الگوی بی نقص و کامل مدیریت در جامعه بشری هستند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ما ریشه در غدیر دارد و غدیر شناسنامه و هویت ماست، باید آن را ارج نهیم و به ویژه بر آشنایی و عمل به نهج البلاغه توجه کنیم.
     
             
     

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین