شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:883

انديشه‌هاي علوي در جهان ترويج مي‌شود

  • انداز قلم

انديشه‌هاي علوي در جهان ترويج مي‌شود


 تاریخ ثبت: 15/10/1395      
 

   

 با همكاري سازمان فرهنگ و بنياد بين‌المللي غدير؛

انديشه‌هاي علوي در جهان ترويج مي‌شود

با همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و بنياد بين‌المللي غدير، انديشه‌هاي غدير و سبك زندگي علوي در جهان ترويج مي‌شود.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، حجت‌الاسلام‌والمسلمين صديقي، امام جمعه موقت تهران و دبيركل بنياد بين‌المللي غدير، ظريف‌منش، مديرعامل بنياد بين‌المللي غدير و مشتاقي، عضو هيأت مديره اين بنياد، پيش از ظهر امروز (سه‌شنبه 14 دي) با حضور در اين سازمان با ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و معاونين اين سازمان ديدار و گفت‌وگو كردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين كاظم صديقي در اين ديدار با اظهار اينكه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ظرفيت ويژه‌اي براي معرفي پيام غدير به عنوان پيام اسلام و انقلاب به جهانيان است، بر نقش شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي براي ترويج انديشه غدير و موضوع ولايت اميرالمؤمنين (ع) تأكيد كرد.

وي سپس با بيان اينكه بنياد بين‌المللي غدير با هدف ترويج سبك زندگي علوي، سياست علوي و سيره علوي در زندگي مردم و جامعه تشكيل شده است، گفت: اين ديدار با اين هدف برگزار مي‌شود كه راه‌هاي همكاري و همياري به منظور خدمت به ترويح فرهنگ غدير در سطح جهاني شناسايي شود.

در ادامه اين ديدار ظريف‌منش، مديرعامل بنياد بين‌المللي غدير نيز با بيان سخناني اظهار كرد: بنياد غدير حدود 18 سال قبل با هدف ترويج فرهنگ غدير تأسيس شد.

وي افزود: فرهنگ غدير، در استمرار نبوت و امامت و فرهنگ ولايت و سرمشق انقلاب اسلامي ايران است.

مديرعامل بنياد بين‌المللي غدير با تأكيد بر اينكه جهان امروز نيازمند و تشنه فرهنگ غدير است، گفت: بنياد غدير در دهه ولايت و امامت ده‌ها هزار برنامه اجرا مي‌كند كه مجريان تمام آنها خود مردم هستند و بنياد تنها سياست‌گذاري اين برنامه‌ها را به عهده دارد.

ظريف‌منش همچنين گفت: هدف از فعاليت بنياد غدير، بيان فلسفه و حقيقت غدير در جامعه است و با توجه به انديشه حضرت امام خميني (ره)، بنياد در معرفي هدف و حقيقت غدير، وحدت و انسجام جامعه اسلامي را پيگيري مي‌كند.

وي ادامه داد: بالاترين مسئول دستگاه‌هايي كه با بنياد بين‌المللي غدير مرتبط هستند، عضو اين بنياد هستند. همچنين با توجه به اهداف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اين سازمان يكي از مهم‌ترين همكاران بنياد غدير محسوب مي‌شود و معتقديم كه با استفاده از ظرفيت اين سازمان مي‌توانيم نسبت به ترويج فرهنگ غدير و ولايت، نتايج بيشتري را حاصل كنيم.

در بخش پاياني اين ديدار نيز ابوذر ايراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، با بيان اينكه علت وجودي سازمان و هدف فعاليت تمامي همكاران اين سازمان، ترويج فرهنگ غدير و سيره علوي است، از آمادگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي همكاري با بنياد بين‌المللي غدير خبر داد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: براي آغاز اين همكاري‌ها مي‌توانيم چند برنامه مرتبط با بنياد غدير را در برنامه‌هاي سال 96 رايزني‌هاي فرهنگي كه در حال تدوين هستند، پيش‌بيني، برنامه‌ريزي و اجرا كنيم. البته در اين راه بايد محصولاتي را توليد كنيم كه براي مردم دنيا قابل فهم و درك باشد. از جمله اينكه مي‌توانيم در زمينه ترجمه كتاب با موضوع سيره امام علي (ع) و فرهنگ غدير، اقدام كنيم.

ابراهيمي‌تركمان در پايان سخنان خود، استفاده از ظرفيت مبلغين براي ترويج فرهنگ غدير، ترجمه كتاب‌هاي با موضوع غدير و استفاده از ظرفيت مجلات و نشريات بين‌المللي به زبان‌هاي مختلف بنياد انديشه اسلامي سازمان فرهنگ و اسلامي را ازديگر راه‌هاي همكاري با بنياد بين‌المللي غدير، عنوان كرد.
     
             
     

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین