شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:851

برگزاری مراسم بزرگداشت علامه امینی در گیلان

  • انداز قلم

برگزاری مراسم بزرگداشت علامه امینی در گیلان

 
 تاریخ ثبت: 22/6/1394      
     

 

  
خبرگزاری شبستان: قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر گیلان از برگزاری مراسم بزرگداشت علامه امینی در گیلان همزمان با دهه امامت و ولایت خبر داد.

 عبدالله بابایی پور، قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر گیلان با بیان اینکه چندسالی است که از عید قربان تا غدیر را دهه امامت نامگذاری کرده‌اند به خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت گفت: این اعیاد در استمرار نبوت و بیان اراده الگوی جامعه نقش بسزایی دارد.

 وی دهه امامت و ولایت را فرصتی برای بیان حقیقت و ولایت دانست و افزود: بسیاری از برنامه‌های این دهه به صورت مردمی و خودجوش در مساجد برگزار می‌شود.

 بابایی پور از بزرگداشت علامه امینی صاحب کتاب الغدیر خبر داد و افزود: امسال چهارمین بزرگداشت علامه امینی در گیلان همزمان با دهه امامت و ولایت برگزار می‌شود.

   وی تصریح کرد: این همایش به منظور تبیین ابعاد مختلف حیات علمی و عملی علامه امینی به‌ویژه نقش کتاب غدیر در پاسخگویی به شبهه‌های غدیری برگزار می‌شود.

 بابایی پور همچنین از بزرگداشت جرجرداب مسیحی خبر داد و افزود: جرجرداب یک مسیحی محب امام علی (علیه السلام) بود که مسیحی هم مرد. وی می‌گوید: من 200بار نهج البلاغه علی(علیه السلام) راخواندم و هر با به یک مطلب جدیدی رسیدم.

 وی تصریح کرد: جرجرداب  نویسنده کتابی در وصف علی(علیه السلام) بنام «علی صوت عدالت و الانسانیه» یعنی علی صدای عدالت انسانیه است.

 قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر گیلان اظهارکرد: همچنین گفتمان‌های غدیری دانشجویی و دانش آموزی همزمان با دهه امامت و لایت در سراسر استان برگزار می‌شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین