شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:844

برگزیده های 6 دوره جشنواره بین المللی شعر غدیر در 5 جلد کتاب

  • انداز قلم

برگزیده های 6 دوره جشنواره بین المللی شعر غدیر در 5 جلد کتاب

 
تاریخ ثبت: 4/12/1397      
     

     
مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر گفت: تولید بیش از 4700 قطعه شعر از 21 ملیّت با 14 زبان و چاپ 5 جلد کتاب از آثار برگزیدۀ داخلی و خارجی حاصل 6 دوره برگزاری جشنوارۀ بین‌المللی شعر غدیر است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی بنیاد بین المللی غدیر دکترحسین ظریف منش مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر در دومین نشست شورای سیاستگذاری هفتمین جشنواره بین المللی شعر غدیر اظهارداشت: این جشنواره با حضور قابل توجه دستگاه های مختلف فرهنگی و اجرایی کشور بخصوص دانشگاه های مهم کشور مانند دانشگاه تهران، دانشگاه الزهرا، دانشگاه علامه طباطبایی و نهادهایی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و فناوری، جامعه المصطفی العالمیه و نهادهای فعال دیگری برگزار خواهد شد.

ظریف منش گفت: در ایام میلاد نور یعنی از نهم ماه رجب میلاد جواد الائمه تا سیزدهم ماه رجب میلاد مسعود امیرالمومنین در برخی از استاها و در اکثر کانونهای شعر آموزش و پرورش شب شعر خواهیم داشت که آثار به مرکز نیز ارسال خواهد شد و نیز برگزیده اشعار شش جشنواره قبلی را نیز تهیه خواهیم کرد تا در صورت امکان به زبان های دیگر ترجمه شود.

رئیس هفتمین جشنواره بین المللی شعر غدیر گفت: در سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب انشاء الله شاهد تولید فراوان و کیفی آثار شاعران داخلی و خارجی در بخش دانشجویی و دانش آموزی خواهیم بود و یقینا شاعران ما خوش خواهند درخشید.

هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر در اسفندماه سال جاری به همت بنیاد بین‌المللی غدیر و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری، جامعه المصطفی العالمیه، دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت علوم و دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود.

«حماسۀ غدیر، امامت و ولایت، غدیر و پاسداری از حریم اهل بیت (ع)، غدیر و وحدت جهان اسلام و غدیر و نهج‌البلاغه» محورها و موضوعات این دوره از جشنواره محسوب می‌شوند.

قرار است آثار برگزیدۀ این دوره جشنواره همچون سال‌های قبل به صورت کتاب مستقل شعر چاپ و در دسترس علاقمندان قرار می‌‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند تا 30 بهمن آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی تهران، بزرگراه شهید صدر، خیابان شهید بازدار یا کامرانیۀ شمالی، نبش کوچه ناهید، پلاک 18 و یا به آدرس پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

آیین اختتامیه و تجلیل از شعرای برتر این دوره از جشنواره نیز 14 اسفند برگزار خواهد شد.

در ششمین دورۀ برگزاری این جشنواره، بیش از 600 شاعر داخلی و 173 شاعر خارجی از 29 ملیت جهان و به 14 زبان دنیا شرکت کردند که در اختتامیه این مراسم از 18 شاعر برگزیده خارجی و 18 شاعر برگزیده داخلی با حضور شخصیت‌های فرهنگی و ادبی کشور تجلیل و تقدیر شدند.
     
             
           
      

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین