شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:717

مديرعامل بنياد غدير، واقعه غدير را يکي ازعوامل وحدت بخش بين مسلمانان دانست

  • انداز قلم

مديرعامل بنياد غدير، واقعه غدير را يکي ازعوامل وحدت بخش بين مسلمانان دانست

تاریخ ثبت: 22/7/1393      مديرعامل بنياد غدير، واقعه غدير را يکي ازعوامل وحدت بخش بين مسلمانان دانست

تهران / واحد مرکزی خبر / اجتماعی 1393/07/21
مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر بر محورهای مختلف وحدت در جوامع اسلامی از جمله واقعه غدیر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دوسیما،‌ حسین ظریف منش با اشاره به این که در اصل واقعه غدیر اختلافی نیست گفت: رسالت و غدیر مکمل هم هستند.
وی افزود: ولایت و امامت نه فقط در روز غدیر به امر خداوند اعلام شد بلکه پیامبر (ص) در طول حیات خود، بارها بر آن تاکید کرده است.
ظریف منش تصریح کرد: فارغ از موضوع غدیر، اصل امامت امری عقلی است چرا که حکومت لازمه جامعه است و پیامبر (ص)‌ هم هر بار به غزوه ای می رفتند، فردی را برای اداره امور انتخاب می کردند.
وی با توجه به موقعیت زمانی و مکانی خطبه غدیر افزود: این خطبه در محل جدا شدن حجاج و با حضور جمعیتی بین 90 تا 120 هزار نفر آن هم به صورت آشکار، صریح و روشن و بی ابهام بیان شد.
مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر آیاتی مانند مباهله و تطهیر و همچنین احادیث متعدد مانند فرمایش پیامبر (ص) در مقایسه حضرت علی (ع) به هارون گفت: غدیر یک اتمام حجت بود.
وی افزود: زمانی که استکبار جهانی به دنبال اختلاف افکنی و تزریق تفرقه به جوامع اسلامی است، محورهای متعدد وحدت از جمله در توحید، در قرآن، در پیامبر (ص)‌ و در غدیر و امیرالمومنین وجود دارد.
ظریف منش غدیر را متعلق به همه مسلمانان بلکه بشریت دانست و گفت: باید علاوه بر گرامیداشت این واقعه به حقیقت آن توجه نمود.
وی تصریح کرد:‌پیام غدیر آن است که امیرالمومنین مظهر عدالت بود و کدام فردی است که تشنه و محتاج به عدالت نباشد.
مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر نهج البلاغه را معرفی شخصیت حضرت علی (ع) دانست و ادامه داد: تفاوت امیرالمومنین با دیگر امامان در این است که ایشان 5 سال حکومت کردند و این امر بیشترین نیاز ما را برطرف می کند چرا که مسائلی نظیر سیاست خارجی، اجتماعی و تنظیم امور مردم را داریم همانطور که فرمان امام علی (ع)‌به مالک اشتر می تواند به عنوان نسخه ای شفابخش مطرح شود.
وی بزرگداشت غدیر را حرکتی مردمی دانست و افزود: امسال با همکاری وسیع دستگاههای مختلف روبرو بودیم.
ظریف منش با اشاره به سنت اطعام از جمله برنامه غذا دادن به 30 هزار نفر توسط 38 هیئت مذهبی در رشت گفت: از جهت جنبه معرفتی هم تعداد زیادی همایش علمی داشتیم.
وی افزود: امسال طرحی به عنوان تبیین حقیقت پیشنهاد کردیم که در بسیاری از استانها انجام شد. مشروح این مصاحبه در سایت شبکه دوسیما برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دوسیما(21/7/1393) می توانید مشاهده نمایید
     
             
     

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین