شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:677

همایش سیره علوی از اهمیت بالایی برخوردار است

  • انداز قلم

همایش سیره علوی از اهمیت بالایی برخوردار است

تاریخ ثبت: 28/9/1394      
 
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌قزوینی  عضو هیئت مدیره بنیاد بین المللی غدیر کشورظهر امروز در  هفتمین همایش سیره علوی در خرم‌آباد بیان کرد: تشکیل همایش‌هایی مانند همایش سیره علوی از اهمیت بالایی برخوردار است و ما باید تلاش کنیم تا فرهنگ اهل‌بیت را بیش از پیش در جامعه اسلامی و همچنین بین‌المللی گسترش دهیم و یقینا با حاکم شدن فرهنگ اهل‌بیت و قرآن بر جوامع جایی برای دشمنان اسلام و در راس آن وهابیت نمی‌ماند.

وی تصریح کرد: جذب شدن برخی جوانان و افراد از کشورهای دیگر به گروه‌های وهابی به خاطر وجود خلا‌ءهایی است که این افراد در خود احساس می‌کنند و یقینا تنها با فرهنگ اهل‌بیت و قرآن این خلا‌ءهای دینی در افراد پر می‌شود.

مدیر موسسه تحقیقی ولی‌عصر بیان کرد: بدون شک قرن 21 قرن گسترش فرهنگ اهل‌بیت و شیعه است و با گسترش فرهنگ شیعه است که جوانان مسیحی و یهودی می‌توانند خلا‌ءها و نیازهای درونی خود را برطرف کنند.

عضو هیئت مدیره بنیاد بین المللی غدیر گفت: به لطف اهل‌بیت (ع) امروز 245 مرکز اسلامی شیعه در کشور آلمان ثبت شده است و این نشان از استقبال مردم جوامع غربی از فرهنگ شیعه و اهل‌بیت (ع) دارد.

این استاد و عالم حوزه علمیه قم به نقش علامه زکزاکی در گسترش فرهنگ شیعه در کشورهای آفریقایی اشاره کرد و گفت: همین چند روز پیش شبکه‌های یهودی اعتراف کردند که با فعالیت‌های صورت گرفته توسط علامه زکزاکی، 25 میلیون نفر از کشورهای مالی، نیجریه و کشورهای اطراف آن شیعه شده‌اند و ما شاهد بودیم که در اربعین امسال هشت میلیون نفر با راهپیمایی از راه‌های دور و نزدیک خود را به حسینیه بقیه‌الله شیعیان در نیجریه رساندند.

مدیر شبکه جهانی ولایت با بیان اینکه برنامه‌های این شبکه در پنج قاره دنیا پخش می‌شود، اظهار کرد: در جلسه‌ای که چند روز پیش برگزار شد، تصمیم گرفتیم از این پس هر شب دو ساعت برنامه در زمینه نشر فرهنگ اهل‌بیت به زبان رسمی مردم نیجریه داشته باشیم تا به لطف خدا تا از چند ماه دیگر تعداد شیعیان نیجریه از 100 میلیون نفر نیز تجاوز کند.

وی اضافه کرد: دشمنان شیعه از مشاهده راهپیمایی اربعین و روز قدس در نیجریه به وحشت افتاده‌اند، چنانچه در روز قدس دو فرزند از آیت‌الله زکزاکی را به شهادت رساندند.

آیت الله حسینی‌قزوینی دولت نیجریه را وابسته به عربستان دانست و خاطرنشان کرد: طبق جدیدترین آمار شهدای حوادث چند روز پیش در نیجریه از 800 نفر نیز تجاوز کرده است و یقینا خون این شهدا مردم نیجریه را به حرکت در می‌آورد.

مدیر شبکه جهانی ولایت عنوان کرد: انشاالله تا چند ماه دیگر خواهیم دید که آمار گرایش مردم نیجریه به اهل‌بیت از 100 میلیون نفر نیز عبور پیدا می‌کند.

وی گفت: زکزاکی در یکی از آخرین پیام‌های خود به ملت شیعه ایران پیغام داد که اگر در واقعه کربلا فقط یک نفر سیاه‌پوست آن هم به عنوان یک غلام حضور داشت، امروز ده‌ها میلیون نفر از سیاه‌پوستان آفریقا منتظر ظهور امان عصر (عج) هستند تا در رکاب جان‌فشانی کنند.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه به بخش‌هایی از نهج‌البلاغه و سیره حضرت علی (ع) اشاره و تصریح کرد: بدون شک کسی نمی‌تواند به طور کامل مانند سیره علوی عمل کند، ولی مدیران و مسئولان باید همواره از تکبر و غرور دوری کنند و در برخورد با ارباب رجوع و زیردستان خود رفتار محبت‌آمیز و مهربان داشته باشند و با توجه به سیره علوی در خدمت مردم باشند.
     
             
     

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین