شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:658

جشنواره سراسری « شعر غدیر» با موضوع غدیر و نهج البلاغه در شهرستان بناب برگزار می شود

  • انداز قلم

جشنواره سراسری « شعر غدیر» با موضوع غدیر و نهج البلاغه در شهرستان بناب برگزار می شود

  تاریخ ثبت: 5/4/1397      
  
به گزارش دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در استان آذربایجان شرقی هجدهمین جشنواره سراسری «شعر غدیر» با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به میزبانی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بناب استان آذربایجان شرقی برگزار می شود .

حجه الاسلام کاملی فر گفت : هدف از برگزاری این جشنواره سراسری « شعر غدیر» تبیین ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی، شخصیت متعالی حضرت علی (علیه السلام)، ترویج فرهنگ و آموزه های غدیر در سطح جامعه با استفاده از زبان و هنر شعر عنوان شده است .

وی گفت : این جشنواره با 12 موضوع پیرامون غدیر، امیرالمؤمنن و نهج البلاغه همچون ، خدا در باور حضرت علی (ع) ، انسان در دیدگاه حضرت علی (ع) ، جهان در چشم انداز حضرت علی (ع) ، شکوه و عظمت نهج البلاغه ، خاطرۀ غدیرخم ، ستایش اهل معرفت از حضرت علی (ع) و اخلاص در ایمان حضرت علی (ع) از مضامین اصلی این جشنواره اعلام شده است .
کاملی فرگفت : این جشنواره یک بخش ویژه نیز دارد که داستان کوتاه با موضوع نام گذاری سال توسط مقام معظم رهبری « حمایت از کالای ایرانی» است .

وی در پایان ضمن دعوت از تمامی شاعران و فرهیختگان کشور برای حضور و شرکت در این جشنواره اعلام کرد : مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هجدهمین جشنواره سراسری «شعر غدیر» 10 مرداد سال جاری عنوان شده که علاقه مندان باید آثار خود را به سامانه الکترونیکی Bonab.farhang.gov.ir ارسال نمایند .
قابل ذکر است که زمان برگزاری اختتامیه جشنواره متعاقبا اعلام خواهد شد .

     
             
           
      

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین