شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:655

پیام تسلیت بنیاد بین المللی غدیر به مناسبت درگذشت بانو طاهرۀ کلباسی همسرمکرمۀ فقیه عالیقدر حضرت آیت الله خزعلی رحمه الله علیه

  • انداز قلم

 إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

تاریخ ثبت: 24/10/1396      

پیام تسلیت بنیاد بین المللی غدیر به مناسبت درگذشت بانو طاهرۀ کلباسی همسرمکرمۀ فقیه عالیقدر حضرت آیت الله خزعلی رحمه الله علیه .
إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ
بازگشت همه به سوی خداست
  
با نهایت تاثر و تاسف با خبرشدیم مرحومۀ مغفوره حاجیه خانم طاهره کلباسی، فرزند حجه الاسلام والمسلمین شیخ محمود کلباسی و همسر فقیه عالیقدر حضرت آیت الله ابوالقاسم خزعلی رضوان الله تعالی علیه دارفانی را وداع گفت . لذا بنیاد بین المللی غدیر ابتدا این ضایعۀ غم بار ودرگذشت این بانوی فداکار را به امت شهیدپرور ایران اسلامی وخانواده محترم ایشان ، فرزندان آن مرحومه و همۀ خانواده های معظّم شهدای ایران زمین و همۀ بازماندگان آن فقیدۀ سعیده تسلیت عرض می نماییم . از درگاه خداوند متعال برای ایشان طلب مغفرت نموده و امیدواریم خداوند باریتعالی روحش را با حضرت صدیقۀ طاهره محشور نموده و بر سر سفرۀ کرم مولای متقیان علی ابن ابیطالب علیه السلام مهمانش گرداند .
مرحومه طاهرۀ کلباسی همسر مکرمۀ حضرت آیت الله خزعلی بودند که ۹ فرزند حاصل ازدواج وی با مرحوم آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی رحمه الله علیه بود . شهید عالیقدرحسین خزعلی یکی از فرزندان وی بود که اردیبهشت ماه سال ۵۷ درجریان تظاهرات مردمی ضدرژیم منحوس پهلوی به ضرب گلوله به شهادت رسید .
گفتنی  است این بانوی بزرگوار با همسر گرامی خود عهد کردند تا هرگز برای شهادت فرزندشان حسین  اشکی نریزند و فقط به یاد شهدای کربلا گریان باشند . این بانوی مکرمه و فداکار تمام عمر خود را دوشادوش فقیه مجاهد و وارسته حضرت آیت الله خزعلی (رضوان الله علیه) در دوران مبارزه و قبل از انقلاب اسلامی و دوران تبعید و زندان آن عالِمِ فرزانه وپس از آن همواره با متانت و وقار، همۀ سختیهای زندگی آن دوران مبارزه را تحمّل کردند و بعد از آن نیز دردوران تصدی مسئولیت های خطیری که همسرش بعهده داشت همیشه همگام و همصدا با آن عالم ولایتمدار خدمات ارزنده ای را به این نظام و انقلاب ارزانی داشته اند . روحش شاد و یادش گرامی باد .
     
             
           
     

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین