شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:645

ولایت مداری از مهم ترین موارد مورد توجه در واقعه غدیر است

  • انداز قلم

ولایت مداری از مهم ترین موارد مورد توجه در واقعه غدیر است

تاریخ ثبت: 20/6/1396      

 ری- دبیر بنیاد بین المللی غدیر گفت: ولایت مداری از مهم ترین موارد مورد توجه در واقعه غدیر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی ظهر شنبه در مراسم بزرگ عید سعید غدیر خم در سالن شیخ صدوق حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) طی سخنانی با بیان این که نباید غدیر خم کم رنگ و یا فراموش شود، گفت: دین اسلام با واقعه غدیر تکمیل شد.

وی با بیان این که اگر غدیر نبود، جریان نعمت الهی بر امت اسلام کامل نمی شد، تاکید کرد: اسلام به واسطه غدیر، به عنوان کامل ترین دین جهان معرفی شده است و معرفی حضرت علی(ع) به عنوان جانشین پیامبر اکرم(ص) نشان دهنده جایگاه والا و ویژه این حضرت، نزد خداوند است.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: باید واقعه عظیم غدیر مورد بررسی دقیق قرار گیرد، اگر روی این مسأله بررسی‌های موشکافانه و دقیق داشته باشیم و غدیر، خط سیر ما را نشان می دهد و بسیار پر اهمیت است، غدیر سبک متعالی از زندگی و مدلی قابل تحسین است.

رییس بنیاد بین المللی غدیر دین اسلام را در تقابل با «اومانیسم» و «سکولاریسم» دانست و گفت: غدیر سبکی متعالی از زندگی و مدلی قابل‌ تحسین از حکومت دینی و اسلامی است و اگر به خوبی برای مسلمانان در جوامع اسلامی تبیین شود، بسیاری از دسیسه ها و شیطنت های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

وی ولایت مداری را از مهم ترین موارد مورد توجه در واقعه غدیر دانست و گفت: فطرت های پاک با غدیر جانی تازه می یابند.
     
             
           
      

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین