شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:1062

آیت‌الله کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر شد

  • انداز قلم

 آیت‌الله کاظم صدیقی دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر شد

 

تاریخ ثبت: 25/7/1394      

 

 

آیت‌الله صدیقی دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر شد

در اجلاس فوق‌العاده هیئت امنای بنیاد بین‌المللی غدیر در تاریخ سه شنبه ۲1 مهر ۱۳۹۴ ،آیت‌الله کاظم صدیقی با اتفاق رای اعضا به عنوان دبیرکل این بنیاد انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی  بنیاد بین‌المللی غدیر در این نشست که با حضور آیت الله جنتی و سایر اعضا برگزار شد پس از قرائت فاتحه و ذکر مجاهدت‌ها و خدمات دبیر کل فقید بنیاد بین المللی غدیر مرحوم آیت الله خزعلی (ره) نسبت به انتخاب دبیرکل رای گیری شد.

بر اساس این رای گیری نتایج زیر به اتفاق آراء حاصل شد:

1. آیت الله کاظم صدیقی به عنوان دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر

2. مهندس محمد نبی حبیبی به عنوان قائم مقام دبیر کل

3. دکتر حسین ظریف منش به عنوان مدیر عامل بنیاد بین المللی غدیر

بر اساس این گزارش، در زمان حیات آیت الله خزعلی و با پیشنهاد ایشان، آیت الله کاظم صدیقی به عنوان جانشین دبیر کل از سوی اعضای هیئت امنا انتخاب شده بود لکن با توجه به ماده 12 اساسنامه پس از تایید 6 تن از فقهای عضو هیئت امنا بنیاد غدیر مجدداً رای گیری و نتایج فوق حاصل شد.

برطبق ماده 12 اساسنامه بنیاد غدیر در صورت عدم توان و یا فوت دبیر کل، دبیر کل جدید از سوی اکثریت فقهای امنا احراز صلاحیت شده و باسه پنجم آرای اعضای هیئت امنا در جلسه رسمی انتخاب و منصوب می‌شود.

در آغاز این نشست آیت الله صدیقی دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر، با تسلیت رحلت حضرت آیت الله خزعلی رضوان الله تعالی علیه گفت: مرحوم آیت الله خزعلی یک فقیه مجاهد و یک عنصر با اخلاص و ذوب در ولایت امیرالمومنین و حافظ قرآن و نهج البلاغه بود. ابوالشهیدی که در کنار پیکر مطهر فرزند شهیدش لباس خونین او را محبوب‌تر از لباس دامادی فرزندش دانست، کسی که در تمام فراز و نشیب‌ها و در مرزبانی از انقلاب اسلامی و ولایت فقیه فرد اول بود. هیچ وقت در هیچ زمینه‌ای برای انقلاب کم نگذاشت.

امام جمعه تهران با توجه به اخلاص مرحوم آیت الله خزعلی گفت: آقای خزعلی در هیچ زمینه‌ای هیچ بازی نکرد مخلص بود. هم در دوران امام و هم در دوره رهبری مقام معظم رهبری و در امتحانات سخت، با بصیرت و شجاعت، حجت را تمام کرد.

وی با اشاره به اینکه بنیاد بین المللی غدیر از آثار و برکات اخلاص آیت الله خزعلی و ثمره عشق ایشان به امیرالمومنین است، افزود: ایشان قبل از رحلت، از بنده خواستند این مسئولیت را بپذیرم. بنده هم هر چند ابتدا تأمل کردم اما با توجه به خواست ایشان و احساس تکلیفی که کردم بیعت کردم و پذیرفتم و حال که علاوه بر نظر مبارک ایشان، هیئت امنای بنیاد نیز این بار سنگین را بر دوش بنده گذاشتند ان‌شاءالله با کمک همه اعضای امنا و هیئت مدیره کار عظیم غدیر و راه پر برکت حضرت آیت‌الله خزعلی را ادامه خواهیم داد.

 
     

دانلود:

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین