شنبه, 03 اسفند 1398
شناسه خبر:1002

جاری شدن فرهنگ علوی در جامعه افتخاری ماندگار است

  • انداز قلم

 جاری شدن فرهنگ علوی در جامعه افتخاری ماندگار است


 تاریخ ثبت: 27/2/1394      
     

     
     
دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در هرمزگان گفت: جاری شدن فرهنگ علوی در جامعه یک ضرورت و افتخاری ماندگار است که باید از آن پاسداری کنیم.

عارف رحیمی شنبه با اشاره به میلاد حضرت علی (ع) و امام جواد (ع) افزود: بنیاد بین المللی غدیر در استان به مناسبت میلاد دو نور، به معرفت افزایی نسبت به شخصیت، فضایل و سیره ی امیرالمومنین (ع) و جواد الائمه (ع) ، معرفی امیرالمومنین(ع) به عنوان الگوی زندگی برای بشریت، تبیین آموزه های علوی برای زندگی فردی ، اجتماعی و حکومت داری می پردازد.

وی بیان داشت: طرح برگزاری ایام میلاد امیرالمومنین علی(ع) و حضرت امام جواد (ع) اعلام شده و این برنامه ها با تاسی از فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری در سرار کشور و در هرمزگان نیز برگزار می گردد.

دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر  هرمزگان ادامه داد: این برنامه ها شامل برگزاری مراسم جشن میلاد در شب 13 رجب در مساجد ، تکایا و مکان های مذهبی و بقاع متبرکه همراه با بیان فضایل امیرالمومنین (ع) ، قرائت زیارت امین الله و جمع آوری کمک های مردمی از طریق کمیته امداد امام خمینی (ع) برای نیازمندان است.

رحیمی تصریح کرد: برگزاری همایش های علمی به مناسبت میلاد امیرالمومنین (ع) و جواد الائمه (ع) با موضوع فضایل و سیره ی امیرالمومنین (ع) و جواد الائمه(ع) و آموزه های علوی ، برگزاری پرسش و پاسخ در دانشگاه ها و مدارس ، برگزاری مراسم ویژه به مناسبت ایام میلاد نور و روز معلم ، برگزاری کارگاه های آموزشی تحت عنوان آشنایی با سبک زندگی علوی در دانشگاه ها و نهادهای اجرایی و فرهنگی و انجام برنامه های ویژه نیروهای مسلح از دیگر برنامه هاست.

وی ادامه داد: فضاسازی شهرها ، دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی در مقاطع مختلف در برنامه نیز لحاظ می شود.

13 رجب برابر با 12 اردیبهشت 94 سالروز میلاد حضرت علی (ع) و یکم رجب برابر با 31 فروردین ماه 94 سالروز میلاد امام جواد (ع) است.

گفتنی است بنیاد بین المللی غدیر در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری در سال 1376 فعالیت خود را آغاز کرد و در جهت رسیدن به اهداف مقدس خود، با ایجاد تشکیلات و دفتر نمایندگی در مراکز استان ها، خارج از کشور و دستگاه های اجرایی، به انجام ماموریت ها و فعالیت های مهم فرهنگی می پردازد.

رییس نمایندگی های بنیاد بین المللی غدیر در استان ها را نمایندگان مقام معظم رهبری، در شهرستان ها ائمه جمعه و در خارج از کشور نمایندگان ولی فقیه و در دستگاه های اجرایی عالی ترین مقام دستگاه یا نهاد مربوطه عهده دار است که یکی از مسوولان برجسته اجرایی در استان ها یا دستگاه ها که دارای جایگاه و اعتبار اجتماعی می باشد، بعنوان دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر منصوب گردیده است. ک/3
     
             
           
      

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین عناوین