مطالب جدید

اجلاس سالانه دبیران اجرایی استانی بنیاد بین المللی غدیر برگزار شد دکتر حسین ظریف منش قائم مقام دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر: شعار دهه امامت و ولایت سال ۱۴۰۳،‌ « امیرالمؤمنین(علیه السّلام) معیار زندگی، الگوی حکمرانی» تعیین و به کلیه وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی ، نهاد‌های عمومی و تشکل‌های مردمی ابلاغ گردیده است . تسلیت فرا رسیدن ایام محرم‌الحرام  و شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) کلیپ حضرت علی علیه السلام بنیاد بین المللی غدیر استان‌ همدان:مسابقه ملی کتابخوانی به مناسبت عید #مباهله مسابقه #عهد_می‌بندم به مناسبت روز مباهله و روز خانواده فقط تا فردا تمدید شد. دکتر حسین ظریف منش مدیرعامل بنیاد بین المللی غدیر:مباهله سندى جاودان بر حقانیت اسلام  در مقابل سایر ادیان و شاهدى غیر قابل انکار بر اصالت و استحکام بناى همیشه استوار تشیع در جهان اسلام  است. آیت الله صدیقی دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر:درس مهم  مباهله این است که   خانواده منسجم و اسلامی جبهه حق را تقویت می‌کند دکتور حسن الربیعی – دانشکده فقه دانشگاه کوفه:منهج الصوره فی شخصیه الإمام علی علیه السلام فی القرآن الکریم والحدیث؛ دراسه نقدیه. رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای مدظله:مباهله؛ صحنه تمایز حق و باطل

پ
پ

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی غدیر: آئین افتتاحیه آشپزخانه‌های غدیر جشن اطعام علوی (عید غدیر) ، با حضور آیت الله کاظم صدیقی، دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر ، دکتر حسین ظریف منش قائم مقام دبیر کل و مدیر عامل بنیاد ، دکتر خاکسار قائم مقام کمیته امداد امام خمینی و حجت‌الاسلام جعفری، معاون فرهنگی ، حبیب‌الله آسوده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد و سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این مراسم ، آیت الله صدیقی، دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر طی سخنانی گفت: عید غدیر به عنوان یک قانون، قاعده، جریان، حرکت، طرز تفکر و چشمه همیشه جوشان برای رفع عطش تشنگان، یک ابر همیشه در حال بارش برای زمین‌های استعداد و پذیرش خوبی‌ها است.
وی افزود: علی (ع) عصاره انبیا و جان خاتم انبیا است. ولایت علی (ع) کمال دین و تمام نعمت است و مهر رضایت خدا از این دین زندگی‌ساز ابدی است که اگر این ولایت و امامت نبود، نماز‌های نمازگزاران نیز مهر رضایت به خود نمی‌دید و همه حرکت‌ها بی‌هدف و بی‌جهت می‌شد.
دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به اینکه ولایت در جامعه جهت‌دادن به زندگی فردی و اجتماعی است گفت ولایت الهی در بستر امام معصوم قبله همه کار‌های ارزشی است. مثل ولایت در زندگی بشر مثل کعبه است. ولایت علی (ع) قبله‌ای است که هر کسی در راستای حرکت به سوی خدا است باید رو به آن داشته باشد وگرنه حرکت آن ابتر و بی‌نتیجه است. ولایت و امامت عدد صحیحی است که همه صفر‌ها را بی‌ارزش می‌کند.
آیت الله صدیقی ادامه داد: لذا ولایت ارزش بشر و اعتبار انسانی و سیر انسان به سوی کمال مطلق و هستی لایتنا‌هی است. ولایت آئینه بوده و دل‌ها را ذوب خدا می‌کند. آئینه خداشناسی علی (ع) است، یعنی آئینه تمام‌نمای خدا وجود امیرالمومنین (ع) است.
وی افزود: انقلاب اسلامی ما قطره‌ای از غدیر و جریان غدیر است. پرچمی که امام (ره) بلند کرد، پرچم غدیر است. غدیر جریان زندگی‌ساز بوده و باید مردم را به علی (ع) بازگرداند. امروز باید همه را به دامن سیر ارزش‌های علوی تحویل داد تا رشد کرده و به مقصد برسند؛ لذا جمهوری اسلامی یعنی جمهوری حکمرانی علوی و دلشدگان علی (ع) باید این این رسالت را به خوبی تبیین کنند که انقلاب ما متکی به غدیر است.
دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: انقلاب ما توسعه سفره حکمرانی علوی در میان عالم و تحقیر تز‌ها و دکترین‌های حکومتی مغز‌های آلوده به مادیات است. انقلاب با اتصال به غدیر به بشریت اعتلا و ارزش داد. ملتی که حاکمیت ترامپ یا دیگر حکام دیگر را داشته باشند، هیچ نمره‌ای ندارند. اما اگر ملتی حکومتی داشته باشد که در راس آن حاکم اسلامی بوی الهی دارد، موفق و پیروز خواهد بود.
وی بیان کرد: حرکت انقلاب مدیون غدیر بوده و امام (ره) پرچم‌دار غدیر بود. امام (ره) پرچم غدیر را بلند کرده و دل‌های شکسته را زبر پرچم امامت و ولایت علی (ع) امیدوار کرد. ولایت فقیه که مردم ما پرچم آن را بلند کردند، ولایت خدا است. ولایت غدیر ولایت فقیه بوده و از تمامی حکمرانی‌ها متفاوت بوده و ریشه در اطاعت خدا دارد.
امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: این هنر امام (ره) بود که ولایت مردم غرس کرد و بذر حاکمیت الهی را در جامعه پاشید و ملت ما یک تنه در برابر ستمگران و تحریف‌های مختلف ایستاد. اصل شجره ولایت ثابت بوده و محوشدنی نیست؛ چراکه عطش درون و تکوین انسانیت است. شعار نه شرقی نه غربی شعار شکوفایی فطرت است.
وی بیان کرد: یکی از صفاتی که در رابطه با خداوند متعال آمده، اطعام کنندگی ذات اقدس الهی است. انسان در زمینه احیای زمینه خود که دل و فطرت است، از سوی خداوند متعال مامور به اطعام نیازمندان شده است. امیرالمومنین (ع) الگوی اطعام کنندگان است. اطعام در قدم اول آئینه خدا شدن و در قدم دوم رفتن زیر پرچم امیرالمومنین (ع) است.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: اطعام هم در قرآن کریم آمده است و هم در سیره معصومان (ع) و بزرگان دین مشاهده می‌شود. سفره علی (ع) هیچ‌گاه بدون یتیم و مسکین باز نمی‌شد. ایشان شبانه نیازمندان را با بسته‌های غذایی اطعام می‌کرد؛ لذا اطعام در قدم اول صفت خدا و در قدم دوم عاشقانه دنبال علی (ع) رفتن و در قدم سوم پاسخ با فطرت و شاد کردن عیال خدا بر روی زمین است.
وی بیان کرد: امروز شعاع اطعام علوی مرز‌های کشور را درنوردیده و در سایر کشور‌ها نیز توسعه پیدا کرده و در حال تبدیل شدن به فرهنگ عمومی جوامع شده است. امیدواریم کمیته امداد برای ریشه‌کنی فقر و نیازمندی در تمام عالم زیر پرچم ولایت فقیه اقدام کند.

در ادامه، حجت‌حجت‌الاسلام والمسلمین کازرونی، رئیس هیئت‌ امنای کمیته امداد نیز در سخنانی بیان کرد: ما دو عید در مجموعه منظومه دینی خود داریم که مکمل یکدیگر هستند که یکی عید مبعث و دیگری عید غدیر است. بعثت برانگیختگی و غدیر سکون و آرامش است. دین از پیامبر (ص) آغاز شده و با ولایت امیرالمومنین (ع) تکمیل می‌شود و این نوید را می‌دهد که بعثت بدون غدیر ناقص است.
وی افزود: حقیقت غدیر است که دین پیامبر (ص) با غدیر استمرار پیدا کند. در غدیر امیرالمؤمنین (ع) نمایان شده و به دیدگاه ما غدیر حجت‌ اسلام را بر همگان تمام کرده است. امروز اگر انسان به نگاه بشری نیز به قضیه نگاه کند، متوجه خواهد شد که هیچ‌کس جز علی (ع) در غدیر شایستگی ولایت و امامت را ندارد.
حجت‌الاسلام کازرونی اظهار کرد: اولین خصوصیت علی (ع) ویژگی علمی ایشان است. اولین ابزار یک حاکم علم است. پیامبر (ص) به سلمان فرمودند که جانشین من علی (ع) است که علم الهی مرا در اختیار دارد. امیرالمومنین (ع) در ناحیه علم و اندیشه بی‌نظیرترین انسان‌ها است.
در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام جعفری، معاون فرهنگی کمیته امداد طی سخنانی ضمن عرض خیرمقدم به حضار در مراسم،
با اشاره به طرح اطعام علوی کمیته امداد که در همکاری با بنیاد بین‌المللی غدیر اجرا می‌شود گفت: مسئله اطعام در کمیته امداد به عنوان یک سنت الهی، انسانی، پیامبری و اهل بیتی در دستور کار قرار گرفته است و باید آن را گرامی بداریم.
سپس حبیب‌الله آسوده، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد نیز در سخنانی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های امسال امداد تمرکز در بحث عدم دخالت سیستم اداری در طرح‌ها است. امسال در اطعام غدیر به هیچ وجه از اعتبار دولتی استفاده نکردیم؛ چراکه مردم خود در این برنامه‌ها شرکت خواهند کرد. همین روند از آغاز دهه امامت و ولایت در سراسر کشور پیگیری شده است. مردم حضور پررنگی در حوزه عید قربان و نذری آن داشته‌اند. همچنین، در پویش به عشق علی (ع) و برای حمایت از یتیمان زیر ۱۸ سال نیز بیش از ۷۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته وجود داشته است.
وی ادامه داد: برنامه دیگری که در کمیته امداد بر آن تأکید شده و همگان امروز به صورت نمادین برای آن در این جلسه حضور داریم، اطعام غدیر است. پویش اطعام غدیر نیز مردمی شده و بیش از هشت هزار مرکز نیکوکاری که ۵۰ درصد آن‌ها مسجدمحور هستند، در این زمینه فعال شده‌اند. ویژگی دیگر این طرح نیز محله‌محور بودن و امام‌محور بودن آن است.
آسوده اظهار کرد: سال گذشته حدود هفت میلیون و ۵۰۰ هزار اطعام در روز عید غدیر و با راهبری کمیته امداد از سوی مردم طبخ و توزیع شد. امیدواریم امسال این برنامه با بیش از ۳۰ درصد رشد همراه باشد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ادامه داد: یکی‌از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد ایجاد پایگاه‌هایی راهپیمایی ۱۰ کیلومتری از میدان امام‌حسین (ع) تا میدان آزادی تهران برای حامی‌یابی است و امیدواریم تا پایان روز غدیر ۲۰ هزار حامی برای ایتام جذب کنیم.
وی تصریح کرد: آشپزخانه‌های طرح اطعام علوی مربوط به همه استان‌های کشور است و اهل تسنن و شیعه همگی در این مراکز سهیم هستند و غدیر را به عنوان یک مناسبت دینی می‌شناسند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.